View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 27 mai 2019, 22:48:44
Rallara's Avatar
Rallara Rallara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii

Citat:
Anterior postat de alina_neamt Vezi mesajul
Succes maxim în ceea ce ți-ai propus! Voința trebuie să îți fie la cote maxime. Dacă odată clachezi nu trebuie sa abandonezi ci trebuie să te ridici și sa îți amintești de țelul tău. Drumul e presărat cu frustrări, cu reușite, cu oboseala, cu stagnari....dar la sfârșitul sau te vei minuna de ceea ce ai realizat!
Găsește dieta potrivita, sportul adecvat și dă-i bice ca vei reuși!
Multumesc de incurajare Alina, deviza mea pana de curand a fost 'vorba multa, saracia omului, treci la treaba!'. Dar nu a functionat, drept urmare sunt aici, nu stiu care e cheia succesului si in ce fel sa fac ca sa imi aduc motivatia la cote maxime, in special sa o mentin acolo. Sper ca revenind pe site ma va ajuta
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Rallara:
adinico (28 mai 2019), alina_neamt (28 mai 2019), niculina04 (28 mai 2019)