View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 07 mai 2010, 01:27:31
Pishka's Avatar
Pishka Pishka este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 03 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Prescrisa de nutritionist
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 13
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg

Vroiam sa va dau un pont ,am reusit intr-o saptamana sa dau 4 kg ,stiu ca nu e bine asa repede dar o sa va impartasesc reteta ,greseala mea este ca in loc de 2 sapt cat trebuia am tinut-o doar o sapt ....dar imi doresc sa o reiau ,trebuie sa-mi fac curaj,aaa,pe langa diete mai merg si la aerobic de 2-3 ori pe sapt ....iar acasa 30 de min de masaj tot cam de 3 ori intr-o sapt ,mi-am luat banda de masaj pt ca la salon este costisitor iar daca ma apuc sa-mi fac eu dupa 5 min ma dor mainile)

Mi-a fost putin greu cu micul dejun dar am reusit sa trec peste ...cand eram libera dormeam mai mult si dupa ora 12-13 imi luam pranzul ,iar cina pe la 18-19:30
Mie nu imi place cafeaua desi sunt fumatoare ,dar o faceam mai slaba si ma fortam sa o beau ...cica face bine la digestie ...mie imi "aluneca buricul de foame" dupa ce o beam...dar cu multa apa si cu gandul la costume de baie treceam usor )
Pishka, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2292 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1775 kcal/zi. Pentru a slăbi 20 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -2874 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 07 mai 2010 at 11:48:36.