View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 02 nov 2011, 15:01:36
bijoou's Avatar
bijoou bijoou este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 25 sep 2011
Locaţie: ..., Romania
Vârsta: 35
Date: 164cm, 54.9kg
Mesaje: 23
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grăsime excesivă dupa Binge Eating

Citat:
Anterior postat de Alexik Vezi mesajul
Si eu am avut probleme de binge(desi nu foarte grave..dar totusi)..eu zic ca atunci cand chiar iti e pofta de ceva sa iei PUTIN.atat , nu e nimic pierdut daca iei 5/10 grame de crema de ceva sau 10-20 de altceva(Care e mai greu gen pacinta ..napolitane etc)

Eu am inceput sa mananc in exces din cauza unei diete prea restrrictive..pe care ma tot incapatam sa o tin
Din cauza binge eatingului am pus vreo 2 kg(bine ca m-am oprit la tiomp) pe care deja aproape ca le-am dat..inca 500 grame si incep slabirea de unde ramasesem
Pentru mine..a fost imp sa realizez ca daca am mancat o anumita cantitate ..nu e pierduta deja ziua
ma bucur ca ti-ai dat seama la timp dietele restrictive nu sunt bune organismului deloc si cu cat promit rezultate mai rapide cu atat exista sansa mai mare sa depui inapoi cu cateva kg in plus. eu am realizat asta abia dupa un an si jumatate, insa ma bucur ca m-am trezit in sfarsit.

mult spor la slabit mai departe! te prind si eu din urma in cateva luni
bijoou, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1923 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1406 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat