Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Grăsime excesivă dupa Binge Eating

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 02 nov 2011, 12:06:22
Iness's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 24 apr 2011
Locaţie: Piatra Neamt, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mihaela Bilic
Date: 170cm, 67.5kg
Mesaje: 173
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Grăsime excesivă dupa Binge Eating

Bună tuturor. M-am gândit să fac un subiect nou pentru că sunt sigură că sunt mai multe fete care au aceași problemă ca și mine
Din luna aprilie viața mea a oscilat între înfometare și mâncat până la stare de rău, de stomac plin până la refuz. De fapt totul a început din septembrie anul trecut, când m-am despărțit de prietenul meu. După despărțire am început să mă consider urâtă și incapabilă să fac ceva bun. Obsesia pentru slăbit exista și înainte, dar nu mâncasem niciodată fără să mă pot opri, nu îmi era gândul numai la mâncare sau la grăsimea de pe burta (care atunci era aproape infimă)

Din aprilie, mai exact de când am început intens pregătirea pentru Bacalaureat, totul s-a schimbat dezastruos. Mâncam excesiv, dormeam, apoi învățam (gândul meu fiind la cât de proastă și slabă psihic sunt).
Am încercat de multe ori să-mi provoc vărsături, dar nu am reușit. În schimb foloseam laxative.

Acum sunt în anul 1 la facultate și credeam că o să se schimbe ceva. În timpul săptămânii ”sunt la dietă”, dar când vine weekend-ul parcă nu mai sunt eu. Mă îndop și compensez tot ce am construit în săptămâna precedentă.
De aceea am ajuns să fiu extrem de ”pufoasă”, mușchii mei consumându-se.

Am acumulat 10 kg pe care vreau să le dau jos, pentru că m-am săturat. Am ajuns să îmi fie rușine să merg la facultate sau pe stradă.

E culmea...pentru că mereu am fost pe măsura așteptărilor părinților, mereu am reușit ce mi-am propus. Și faptul că acum mă dezamăgesc mă face să nu mai am încredere în mine sau să sper că într-o zi voi reuși.

Porbabil am omis multe aspecte, dar nu vreau să vă plictisesc.

Vă urez mult succes la slăbit! Și sper că există cineva care a fost în situația mea și a scăpat.

Iness, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1708 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1191 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 417 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #2 (permalink)  
Vechi 02 nov 2011, 12:53:13
bijoou's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 25 sep 2011
Locaţie: ..., Romania
Vârsta: 35
Date: 164cm, 54.9kg
Mesaje: 23
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grăsime excesivă dupa Binge Eating

buna!

eu sunt una dintre fetele care a suferit de binge eating peste un an de zile si a scapat de el. stiu ca nu e usor si te inteleg perfect prin ce treci, dar vei trece si peste asta. din cate vad esti o persoana ambitioasa ca si mine si ma regasesc in multe pasaje scrise de tine, singura diferenta fiind ca la mine a inceput din cauza ca ma simteam singura, chiar daca aveam o multime de prieteni in jurul meu.

cum am trecut eu peste? ei bine, nu cred ca am un raspuns sigur, insa am inceput sa-mi ocup mintea si ziua cu alte lucruri si am incetat sa ma mai gandesc la mancare sau la covrigul cu ciocolata de la magazin. apoi am plecat din tara si cu toate ca m-am ingrasat 5kg vara asta, am scapat de aceasta boala...eu asa numesc binge etaingul, fiindca mi-a afectat foarte mult stima de mine mai multe de un an. oricum sunt sigura ca vei reusi si tu!

daca mai ai intrebari, nu ezita sa-mi scrii!
bijoou, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1923 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1406 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3 (permalink)  
Vechi 02 nov 2011, 13:04:46
Iness's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 24 apr 2011
Locaţie: Piatra Neamt, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mihaela Bilic
Date: 170cm, 67.5kg
Mesaje: 173
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grăsime excesivă dupa Binge Eating

Citat:
Anterior postat de bijoou Vezi mesajul
buna!

eu sunt una dintre fetele care a suferit de binge eating peste un an de zile si a scapat de el. stiu ca nu e usor si te inteleg perfect prin ce treci, dar vei trece si peste asta. din cate vad esti o persoana ambitioasa ca si mine si ma regasesc in multe pasaje scrise de tine, singura diferenta fiind ca la mine a inceput din cauza ca ma simteam singura, chiar daca aveam o multime de prieteni in jurul meu.

cum am trecut eu peste? ei bine, nu cred ca am un raspuns sigur, insa am inceput sa-mi ocup mintea si ziua cu alte lucruri si am incetat sa ma mai gandesc la mancare sau la covrigul cu ciocolata de la magazin. apoi am plecat din tara si cu toate ca m-am ingrasat 5kg vara asta, am scapat de aceasta boala...eu asa numesc binge etaingul, fiindca mi-a afectat foarte mult stima de mine mai multe de un an. oricum sunt sigura ca vei reusi si tu!

daca mai ai intrebari, nu ezita sa-mi scrii!
În primul rând felicitări că ai scăpat.
Sunt curioasă cum arăta pielea ta după ”ședințele” de mâncat-infometat. La mine efectul yo-yo se vede din plin...
Ai ținut vreo dietă ca să scapi sau a venit de la sine?
...știu cum e cu stima de sine. Și a mea e la pământ. Din fata ambițioasă care eram am devenit nesigură pe puterile mele și pe faptul că o să reușesc.

E foarte aiurea. Pentru că știu ce trebuie, știu cum trebuie să mănânc. Am citit articole despre problema asta de m-am săturat. Dar când mă apuca câte o criză uitam de toată teoria.

Mă rog să reușesc. Multumesc de susținere
Iness, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1708 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1191 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 417 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4 (permalink)  
Vechi 02 nov 2011, 13:42:53
miaumiau's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: hipocalorica teoretic;de bun simt practic
Date: 181cm, 69.5kg
Mesaje: 359
Aprecieri acordate: 150
Am fost apreciat(a) de 342 ori in 201 mesaje
Implicit Re: Grăsime excesivă dupa Binge Eating

salut, eu cu binge eating=ul ma lupt de f mult timp, din adolescenta, dar in ultimul an s-a accentuat si corpul meu s-a metamorfozat. Desi nu sunt f multe kilograme in plus fata de cat aveam, pur si simplu mi s-a schimbat conformatia. La aceeasi greutate nu ma mai incap blugii din trecut din cauza grasimii de pe copase si fese. Nu pot sa observ schimbari dupa sport/dieta sanatoasa din cauza ca la acteva zile bune, urmeaza unele rele.
Este o boala intradevar, greu de tratat din pacate.
Va doresc mai multa vointa decat am eu
miaumiau, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
miaumiau, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1780 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1263 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1006 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5 (permalink)  
Vechi 02 nov 2011, 14:29:34
Iness's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 24 apr 2011
Locaţie: Piatra Neamt, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mihaela Bilic
Date: 170cm, 67.5kg
Mesaje: 173
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grăsime excesivă dupa Binge Eating

Citat:
Anterior postat de miaumiau Vezi mesajul
salut, eu cu binge eating=ul ma lupt de f mult timp, din adolescenta, dar in ultimul an s-a accentuat si corpul meu s-a metamorfozat. Desi nu sunt f multe kilograme in plus fata de cat aveam, pur si simplu mi s-a schimbat conformatia. La aceeasi greutate nu ma mai incap blugii din trecut din cauza grasimii de pe copase si fese. Nu pot sa observ schimbari dupa sport/dieta sanatoasa din cauza ca la acteva zile bune, urmeaza unele rele.
Este o boala intradevar, greu de tratat din pacate.
Va doresc mai multa vointa decat am eu
Ce bine ar fi să existe o pastilă pentru așa ceva...
Din păcate bulimia sau binge eating-ul sunt considerate de oameni fapte oarecum rușinoase și nu se discută decât în mod restrâns.


Iness, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1708 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1191 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 417 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #6 (permalink)  
Vechi 02 nov 2011, 14:42:34
adinico's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 49
Dieta: Rina si cat mai multa miscare
Date: 165cm, 79.6kg
Mesaje: 3.919
Aprecieri acordate: 8.165
Am fost apreciat(a) de 5.317 ori in 2.849 mesaje
Thumbs up Re: Grăsime excesivă dupa Binge Eating

Citat:
Anterior postat de Iness Vezi mesajul
În primul rând felicitări că ai scăpat.
Sunt curioasă cum arăta pielea ta după ”ședințele” de mâncat-infometat. La mine efectul yo-yo se vede din plin...
Ai ținut vreo dietă ca să scapi sau a venit de la sine?
...știu cum e cu stima de sine. Și a mea e la pământ. Din fata ambițioasă care eram am devenit nesigură pe puterile mele și pe faptul că o să reușesc.

E foarte aiurea. Pentru că știu ce trebuie, știu cum trebuie să mănânc. Am citit articole despre problema asta de m-am săturat. Dar când mă apuca câte o criză uitam de toată teoria.

Mă rog să reușesc. Multumesc de susținere
Draga mea Iness! am citi ceea ce ai scris si m-am gandit s-ti raspund aici asa pe scurt:
-esti o fata ambitioasa stiu ca esti, chiar daca iti pare acum ca nu ....ceea ce ti s-a intamplat despartirea de prietenul tau te-a facut putin sa te "poticnesti"...dar e bine parerea mea sa te gandesti ca nimic nu este intamplator ! si poate ca traiectoria ta in viata e mai bine sa fie asa, deci priveste pozitiv..te rog ..sunt oameni care dupa sa zicem 10 ani de zile constata ca nu au nimic "impreuna" si se despart..( tu esti tanara ...ai toata viata inainte ....sunt atatea oportunitati pentru tine ) .si chiar si asa acei oameni continua sa creada in steaua lor norocoasa pentru ca nu venim intamplator pe aceasta planeta!!! ...
- ai citit e bine..stii regulile nutritiei sanatoase .deci aplica ..fii riguroasa cu tine ....ca la un maraton ....care se incheie pe la 80 ani !!! chiar daca schiopatam putin pe parcurs, ne impiedicam ne ridicam ne scuturam de praf . si mergem INAINTE !!!!!!!!.ai incredere mai multa in tine si respecta-te mai mult!!! iubeste-te mai mult si gandeste-te ca ceea ce faci e ptr tine si sanatatea ta....tu esti cea mai importanta persoana din Univers!!!!
ai toata sustinerea din partea mea si sunt convinsa ca daca stai putin asa deoparte si faci o analiza iti vei da seama ca ai toate sansele sa iesi INVINGATOARE din "situatia" ta...ca sa fim pozitive si sa nu mai folosim termenul "problema"
__________________
02.02-85; 20.02-84.9; 04.04-84.5 kg; 02.05-82.3 kg; 13.05-81.7
... 31.07-81.9 kg ...
Răspuns cu citat
  #7 (permalink)  
Vechi 02 nov 2011, 14:51:11
bijoou's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 25 sep 2011
Locaţie: ..., Romania
Vârsta: 35
Date: 164cm, 54.9kg
Mesaje: 23
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grăsime excesivă dupa Binge Eating

Citat:
Anterior postat de Iness Vezi mesajul
În primul rând felicitări că ai scăpat.
Sunt curioasă cum arăta pielea ta după ”ședințele” de mâncat-infometat. La mine efectul yo-yo se vede din plin...
Ai ținut vreo dietă ca să scapi sau a venit de la sine?
...știu cum e cu stima de sine. Și a mea e la pământ. Din fata ambițioasă care eram am devenit nesigură pe puterile mele și pe faptul că o să reușesc.

E foarte aiurea. Pentru că știu ce trebuie, știu cum trebuie să mănânc. Am citit articole despre problema asta de m-am săturat. Dar când mă apuca câte o criză uitam de toată teoria.

Mă rog să reușesc. Multumesc de susținere

hey! pane acum nu am tinut nici o dieta, deoarece greutatea mea a fost mereu in jur de 50kg. acum am 62kg, ceea ce inseamna ca m-am ingrasat in jur de 12kg din cauza binge-eatingului.

sa stii ca pielea mea nu a avut de suferit, slava Domnului, fiindca imi faceam aproape zilnic masaj cu Relax and Tone si am pielea destul de tonifiata. Acum imi fac chiar de 2 ori masaj pe zi, fiindca vreau sa scap si de celulita care mi s-a intensificat din cauza binge-ului.

eu cred ça nu e ok sa te mai gandesti asa mult la binge. e greu, insa cu cat ma gandeam sa scap de el cu atat mi se intensifica mai tare. eram in stare sa ma duc la 3 dimineata la magazin numai sa-mi iau o multime de prostii... pe care sa le mananc deodata! era jalnic si asta e adevarul. singura persoana care a stiut de asta a fost mama, pe care o sunam la 12 noaptea sa-i zic ca imi vine sa mananc un camion de dulciuri...

nu te mai gandi asa mult la mancare, nu mai fi obsedata de aceasta problema si in cateva luni o sa treaca. nu e usor, e chiar foarte greu, insa incearca sa faci ceva ce te face fericita.

cat de slabit eu abia acum am inceput... e drum lung si nu am de gand sa dau repede jos ca sa pun inapoi la fel de repede. oricum sper sa ajung la 50kg pana in martie!
bijoou, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1923 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1406 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #8 (permalink)  
Vechi 02 nov 2011, 14:56:55
Alexik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 30
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 4.433
Aprecieri acordate: 30
Am fost apreciat(a) de 36 ori in 31 mesaje
Implicit Re: Grăsime excesivă dupa Binge Eating

Si eu am avut probleme de binge(desi nu foarte grave..dar totusi)..eu zic ca atunci cand chiar iti e pofta de ceva sa iei PUTIN.atat , nu e nimic pierdut daca iei 5/10 grame de crema de ceva sau 10-20 de altceva(Care e mai greu gen pacinta ..napolitane etc)

Eu am inceput sa mananc in exces din cauza unei diete prea restrrictive..pe care ma tot incapatam sa o tin
Din cauza binge eatingului am pus vreo 2 kg(bine ca m-am oprit la tiomp) pe care deja aproape ca le-am dat..inca 500 grame si incep slabirea de unde ramasesem
Pentru mine..a fost imp sa realizez ca daca am mancat o anumita cantitate ..nu e pierduta deja ziua
__________________
If you want something you’ve never had, than do something you’ve never done



Răspuns cu citat
  #9 (permalink)  
Vechi 02 nov 2011, 14:58:55
bijoou's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 25 sep 2011
Locaţie: ..., Romania
Vârsta: 35
Date: 164cm, 54.9kg
Mesaje: 23
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grăsime excesivă dupa Binge Eating

Citat:
Anterior postat de miaumiau Vezi mesajul
salut, eu cu binge eating=ul ma lupt de f mult timp, din adolescenta, dar in ultimul an s-a accentuat si corpul meu s-a metamorfozat. Desi nu sunt f multe kilograme in plus fata de cat aveam, pur si simplu mi s-a schimbat conformatia. La aceeasi greutate nu ma mai incap blugii din trecut din cauza grasimii de pe copase si fese. Nu pot sa observ schimbari dupa sport/dieta sanatoasa din cauza ca la acteva zile bune, urmeaza unele rele.
Este o boala intradevar, greu de tratat din pacate.
Va doresc mai multa vointa decat am eu
sunt sigura ca ai vointa, asa ca nu te da batuta. din punctul meu de vedere e o problema mai mult psihica, fiindca parca cu cat mai mult incercam sa tinem o dieta cu atat mai dese sunt episioadele de binge eating. eu cred ca la mine a inceput in primul rand din cauza ca ma simteam singura si apoi pentru ca imi privam corpul de anumite alimente, lucru care m-a dus la acea pofta nestapanita de dulciuri si produse de patiserie.

la mine episoadele au inceput dupa ce m-am infometat o perioada si nu am consumat toate alimentele pe care organismul are nevoie si mereu m-am privat de dulciuri, lucru care m-a dus sa le consum in exces apoi. asadar, eu cred ca ar trebuie sa ne permite orice cu limita si sa inlocuim ce putem

intr-un singur an eu am avut anorexie, binge eating si bulimie si sincer nu doresc asta nimanui. si totul a fost la mine cam ciudat..am scapat de anorexie cand mi-am vazut colega de camera ca se infometa cu zilele si a ajuns ca un bat. ca sa nu ajung ca ea am dat in binge eating si de acolo in bulimie... de bulimie am scapat relativ usor, fiindca mi-am dat seama ca nu vreau sa-mi distrug viata cu propria mea mana, iar binge eatingul a fost cel mai greu... insa a trecut... acum pot sa treaca zile intregi fara sa mananc ceva dulce, si daca chiar am pofta imi fac o budinca sau ceva de genul.

eu am noroc ça nu mi s-a schimbat corpul si in ceea ce priveste grasimea e logic ca s-a depus, mai ales pe abdomen si coapse, insa cu sport si masaj sper sa reusesc sa revin la forma initiala.

va pup!
bijoou, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1923 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1406 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #10 (permalink)  
Vechi 02 nov 2011, 15:01:36
bijoou's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 25 sep 2011
Locaţie: ..., Romania
Vârsta: 35
Date: 164cm, 54.9kg
Mesaje: 23
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grăsime excesivă dupa Binge Eating

Citat:
Anterior postat de Alexik Vezi mesajul
Si eu am avut probleme de binge(desi nu foarte grave..dar totusi)..eu zic ca atunci cand chiar iti e pofta de ceva sa iei PUTIN.atat , nu e nimic pierdut daca iei 5/10 grame de crema de ceva sau 10-20 de altceva(Care e mai greu gen pacinta ..napolitane etc)

Eu am inceput sa mananc in exces din cauza unei diete prea restrrictive..pe care ma tot incapatam sa o tin
Din cauza binge eatingului am pus vreo 2 kg(bine ca m-am oprit la tiomp) pe care deja aproape ca le-am dat..inca 500 grame si incep slabirea de unde ramasesem
Pentru mine..a fost imp sa realizez ca daca am mancat o anumita cantitate ..nu e pierduta deja ziua
ma bucur ca ti-ai dat seama la timp dietele restrictive nu sunt bune organismului deloc si cu cat promit rezultate mai rapide cu atat exista sansa mai mare sa depui inapoi cu cateva kg in plus. eu am realizat asta abia dupa un an si jumatate, insa ma bucur ca m-am trezit in sfarsit.

mult spor la slabit mai departe! te prind si eu din urma in cateva luni
bijoou, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1923 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1406 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
amp, binge, bulimie, calorii, dieta, eating, excesiva, grasime, sanatos, slabit

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Binge eating - Hiperfagie - Mancat compulsiv/in exces dara Bulimie & Binge Eating 430 01 aug 2016 14:41:29
Sufar de Binge Eating corallia Bulimie & Binge Eating 53 01 mai 2012 19:44:49
Binge eating: repere, abordari, solutii Tina Bulimie & Binge Eating 14 01 dec 2011 23:41:33
Sufar de binge eating!!! Inngrid Bulimie & Binge Eating 37 21 mai 2011 18:22:14
O viata noua fara binge eating bubus Bulimie & Binge Eating 25 14 ian 2010 16:50:26

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole