View Single Post
  #100 (permalink)  
Vechi 17 ian 2011, 14:46:52
OtiliaIon's Avatar
OtiliaIon OtiliaIon este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 29 mai 2010
Locaţie: Ilfov - Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Invat sa-mi controlez greutatea
Date: 170cm, 90kg
Mesaje: 513
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Cate kg ai slabit pana acum?

Bravo fetelor

Si eu am slabit 11 kg in 2 luni, inca 3 kg si imi ating greutatatea tinta.

Culmea e ca in aceste doua luni:
- nu mi-a mai fost foame - fiindca am mancat de 5-6 ori pe zi cate 100-200 de calorii
- am economisit bani - fiindca legumele, fructele, iaurturile .. sunt mai bune la pret si fiindca am intrat in hainele pe care le tineam in dulap de prea mici, si nu am mai dat bani pe altele
- mi-a trecut acneea, am un ten neted si luminos acum
- am o energie si un tonus care ma mira si pe mine, am chef de iesit in oras, de facut treaba, si nu mai aman lucrurile, pe scurt am mai mult succes in orice fac

Asa ca viitoarelor slabute, informati-va bine pe forum despre slabitul sanatos, ce inseamna infometare si cum sa o evitati, gasiti-va pe net programe de sport care sa va intretina cheful de miscare sau faceti un abonament la aerobic/zumba/tae-bo si haideti aici cu rezultatele care SIGUR o sa se vada din primele zile!




Citat:
Anterior postat de Tinky Vezi mesajul
Eu am slabit 12 kg in 2 luni si mai vreau sa slabesc inca 10. Felicitari tuturor pentru rezultate si mult succes celor care mai sunt inca in lupta cu kilogramele!!!
__________________
Jurnalul meu

Cineva, undeva, cauta o persoana exact ca tine.
OtiliaIon, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
OtiliaIon, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2502 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1985 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1728 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat