Subiect: Rina 90" s
View Single Post
  #1002 (permalink)  
Vechi 15 iul 2010, 12:57:04
RaluRalu's Avatar
RaluRalu RaluRalu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 14 iun 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 44
Date: 164cm, 61.3kg
Mesaje: 3.563
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Rina 90" s

Citat:
Anterior postat de musette Vezi mesajul
Felicitari pentru ambitie si reusita!!!!!!!! Eu sunt la prima zi de fructe (a 4-a din dieta) si mi-e o foame...... Dar nu ma las ca vad ca da rezulate si sper sa le obtin si eu!
Spor pe mai departe!
Buna, Musette!
Iti multumesc mult
Este mai greu la inceput Recunosc ca nici mie nu mi-a fost foarte usor dar cu ajutorul fetelor de aici, am reusit... Deja imi sunteti toate tare dragi
Eu iti recomand sa incerci sa iti personalizezi un pic dieta... In momentul in care ne chinuim sa respectam dieta, in momentul in care percepem dieta ca pe o corvoada, sansele sa renuntam cresc... Sau obtinem rezultate dar dupa terminarea dietei punem la loc mult mai mult Eu iti recomand cu caldura sa nu te infometezi, sa nu scazi sub 1000 de cal pe zi. Daca iti este greu sa urmezi ziua de fructe ( nici eu nu sunt mare amatoare... acum insa m-am obisnuit atat cu fructele, cat si cu legumele si apa ) poti sa papi linistita o salata de cruditati ( rosii, castraveti, ardei, ceapa verde) sau o gulie ( mie imi plac mult guliile ) sau fructe uscate ( mai putine) sau un pumn de seminte ( neprajite, nesarate) sau un pumn de migdale... Incearca sa iti creezi astfel dieta incat sa nu-ti fie greu sa o urmezi...
Nah, ca am scris un roman
Te pup dulce si iti doresc slabire usoara!
Si nu uita ca atitudinea optimista, gandirea pozitiva face minuni!
RaluRalu, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
RaluRalu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2060 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1543 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1027 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]