View Single Post
  #10030 (permalink)  
Vechi 27 oct 2012, 22:44:40
Vuvuzela's Avatar
Vuvuzela Vuvuzela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Din toate, fara excese
Date: 160cm, 57kg
Mesaje: 1.743
Aprecieri acordate: 278
Am fost apreciat(a) de 490 ori in 255 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul

Nu,pt ca mananc ca asa vreau! Foarte rar mananc din neputinta de a rezista in fatza ispitei!
Uite cum fac.......in ziua in care merg la o nunta,un chef,ceva,imi zic mereu ca voi manca tort si inghetata! O zic si aici,pe site.......si deja creierul meu este linistit,stie ca nu va fi constrans la chef sa se abtina! Ajungand la acea petrecere,ma comport ca orice om normal,dar evit fructele ,painea,cartofii! Nici nu imi e pofta de ele. Creierul meu asteapta inghetata si tortul promise si le primeste! De asta nu ma mustra constiinta dupa ce le mananc....totul este planificat dinnainte........
Ce bine gandesti. Pana la urma nici nu mananci mult, adica nu cred ca se depune ceva daca mananci tortul si inghetata si din ce se pune pe masa doar gusti. Cred ca important e sa nu golesti farfuriile la ce e in meniu si sa lasi loc pentru ce iti place. La mine problema cea mai mare e la munca, sefii cumpara mai mereu cate ceva ce nu trebuie, partea nasoala e ca se trezesc sa vina cu dulciurile dupa ce mananc eu masa de pranz. Si nu e ceva la care sa ma astept. Daca as sti dinainte, as manca foarte putin la pranz sau deloc, depinde ce aduc ei de mancare. Asta e aiurea ca nu e ceva planificat ca sa ma pot orienta ce mananc inainte si cat mananc. Si daca refuz iar e nasol, ca nu refuza nimeni.