View Single Post
  #1047 (permalink)  
Vechi 09 mai 2012, 08:03:13
Alynuta's Avatar
Alynuta Alynuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Principii dieta Mihaela Bilic

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

Alynuta, sunt la serviciu, asa se explica raspunsul meu intarziat.EU deseara o sa incerc niste exercitii recomandate de o slabuta la categoria 70-80.Sper sa nu ajung prea obosita acasa si sa renunt....Daca nu am chef de exercitiile alea clar fac altceva, gen TF sau TJ.La mine era invers, iarna a fost prea frig la mine in casa ca sa pot face sport, si cand spun prea frig ma refer la usa de la intrare inghetata, faianta inghetata pe balcon etc.Vara as avea chef de sport dar ce ma fac cu oboseala de la munca?Trebuie s ao ignor si gata!SI asta o sa fac Ca m-am saturat de 73 de kile ca de mere padurete
Am reusit ieri cu greu sa fac 25 km.,nu inteleg de ce mi-e asa greu acum.Mi-a venit si ciclul si azi nu cred ca pot face
La ce ora ajungi acasa de la servici?
Mie imi placea iarna sa pedalez ,caci ma si incalzeam pe bici,la un moment ramaneam doar in pantaloniCurgeau apele pe mine.
Nu vreau sa renunt , chiar daca pedalez mai putin ,va trebui sa ma multumesc si asa numai sa pedalez , sa nu ma las.
Pupici si spor si tie , la sport cum o fi numai sa fie.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat