View Single Post
  #108 (permalink)  
Vechi 05 feb 2012, 09:30:00
valeriaheres's Avatar
valeriaheres valeriaheres este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 18 iul 2010
Locaţie: Lupeni-Hunedoara, Romania
Vârsta: 62
Dieta: Operatie GS
Date: 170cm, 90kg
Mesaje: 1.160
Aprecieri acordate: 486
Am fost apreciat(a) de 488 ori in 288 mesaje
Implicit Re: Jurnal Valeria Heres

Buna dimineata drag jurnal, de cand nu am mai scris in paginile tale, nu am mai slabit, ba inca am mai luat 3 kg...am stagnat de prin septembrie si cam asta este...nu am mai facut miscare multa si nu am dormit suficient noaptea, desi stiam ca nu este bine nu am dat importanta din neglijenta, ....am amanat lasa maine....lasa maine...si imediat intru din nou in priza si ma trezesc ca nu voi mai putea munci, vai de mine si de mine...nu vreau sa mai fiu cum am fost niciodata....ma fac fata serioasa si ma apuc din nou de treaba...noroc cu scarile ca le am la indemana si nimic nu ma retine sa le urc si sa le cobor...dar lenea? ce fac cu lenea asta care ma cuprinde cateodata de-mi vine sa dau cu ea de pereti...Gata!!! schimb meniul...revin la cel de la inceput...asa nu se mai poate...trebuie sa-mi cumpar un cantar de masa si unul pentru a ma cantari, aici nu am si sa le aduc de acasa...trebuie sa merg 650 de km...
astazi m-am hotarat sa mananc la micul dejun :
sunca presata
2 oua fierte
1 grefa
la masa de pranz:
cioarba de cartofi doua polonice
piept de pui fiert
o paleta de legume mexicane
la cina
peste marinat hering vreo 100 g
Acum am plecat la plimbare! pe curand!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-40-50-ani/jurnal-valeria-heres-5796.html
Un suflet ratacit la margine de apa...!
valeriaheres, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2580 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2063 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1289 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat