View Single Post
  #10872 (permalink)  
Vechi 01 apr 2011, 19:57:55
LicuriciColorat's Avatar
LicuriciColorat LicuriciColorat este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de mvthebest Vezi mesajul


Stiu ca nu e bine deloc... Maine promit ca voi fi cuminte....
Stiu ca daca ma tin de aerobic,role,volei,plimbari voi slabi frumos (pentru ca prin sport am slabit si primele kg)...numai ca trebuie sa-mi controlez si alimentatia....

Momentan mi asa greu...nu stiu cum sa reincep... Trebuie sa-mi fac iar un program... Mai am si cereale musli,scrie ca sunt cu ciocolata,dar nu prea e ciocolata.... am sa le mananc dimineata pana le termin,oricum la pranz fac sport....
Ce sfat imi dai?

sigur ca se poate Mira
sfatu meu e sa te organizezi,in primu rand analizeaza:
ce iti place sa papi
ce ai prin frigi/camara/dulap mai tot timpu
cauta retete de salate,papica simpla si usoara care sa nu ia mai mult de 30min
fa'ti un meniu aproximativ: de exp maine pap aia aia si aia,iar o data pe saptamana pap ceva dulce dietetic
in legatura cu musli daca nu mai ai multe papale dimi,dar bine ar fii sa scapi de ele,da'le unui copil sarac si cumapara'ti de la plafar musli cu fructe uscate eventual
fa sport si papa sanatos,sincer eu zic ca ai un control al alimentatiei,in sensu ca o data pe sapt sa'ti faci o pofta,de exp 50gr dulce sau 2 feliute de pizza
incerca sa te organizezi,sa fii cumpatata si daca cumva ti pofta de ceva lasa pe ziua de rasfat(de preferat o zi cand faci mai mult sport)
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828