View Single Post
  #10877 (permalink)  
Vechi 07 mar 2012, 10:09:43
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (IV)

Citat:
Anterior postat de Diana32 Vezi mesajul

Neatza Claudia..
Eu nu cred ca este de la sport pentru ca eu nu fac sport deloc si scad in continuare...
Nu stiu nici ce abateri ai avut ca sa pot sa ma pronunt insa este clar ca nu mai poti avea nici un fel de abatere pentru ca se vede la cantar.
Nu vad nici o tragedie cat timp este scadere si nu stagnare sau urcare, insa pune mana si mananca cum trebuie daca vrei sa vezi miscare la cantar.
Abateri nu am avut grave, am mai luat cate o gurita din alimente nepermise cum ar fi un cartof prajit, o felie de cascaval, un pahar de vin... Dar gata! C'est fini la comedie!

Citat:
Anterior postat de mutulica Vezi mesajul
Buna Claudia
Lasa ca nu e strasnic toata avem asa saptamini in care nu slabim deloc, trebuie sa ai rabdare....si cel putin nu e in plus dar e un picut de minus, deci tot e bine.
Asa, saptamina asta esti cumintica, fara abateri, faci sport si vedem ce arata cintarul saptamina viitoare...
Multumesc de incurajari dragelor!
Asta e, aveti dreptate, bine ca nu e cu plus..
Azi dimineata eram asa de disperata ca ma gandeam sa schimb sieta, sa ma apuc si eu de Rina dar nu e ok sa oscilezi asa cu dietele!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]