Subiect: Rina 90" s
View Single Post
  #109 (permalink)  
Vechi 14 mar 2010, 08:23:39
deiutza23's Avatar
deiutza23 deiutza23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 04 apr 2009
Locaţie: simeria, Romania
Vârsta: 45
Dieta: hipocalorica
Date: 165cm, 66kg
Mesaje: 22
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Rina 90" s

am clacat ieri,dar nu-i nimic,merg mai departe,oricum,nu renunt inainte de 90 de zile si oricum am mancat chiar si cu abateri mult mai putin decat dc nu as fi fost la dieta.
ideea e ca eu slabesc usor cu orice dieta,atata timp cat nu mananc orice,oricat la orice ora eu slabesc,mai mult sau mai putin.
pana acum am 5 zile de dieta si am slabit 1,7 kg,o fi fost si apa si continut stomacal dar e motivant si am mancat,nu m-am infometat,asa ca eu zic ca e bine,dc la 3 felii paine/zi am slabit,eu sunt super multumita.
nu dau raport pe ieri,dar spun doar ca desi am clacat azi am tot atata la cantar ca si ieri,dc nu ma abateam sigur aveam cu 200-300 g mai putin,dar e bine si asa.atata timp cat nu se intampla prea des,e bine.
deiutza23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1799 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1282 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 766 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]