Subiect: Ce preferati?
View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 29 mar 2010, 19:13:31
Red_Rose's Avatar
Red_Rose Red_Rose este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 33
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 168cm, 66kg
Mesaje: 1.494
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Ce preferati?

sigur ca stil de viata sanatos cit despre sport nici nush,niciodata nu mi-a placut insa ultimul timp de nevoie l-am facut dar am observat ca daca il incepi peurma e greu sa nu faci ca ai frica ca te vei ingrasa.Sportul excesiv mai ales cred ca nu e benefic pt ca la sigur te saturi de el la un timp si atunci precis nu e bine cu silueta.Mi-am propus o chestie sa fac cite 30 min cardio 2 zile si una pauza pt ca doar asa o sa reusesc sa fac sport pe mult timp si daca o sa ajung slaba slaba cum vreau o sa incep sa fac o zi sport si alta nu pt ca dupa cum mie nu-mi place sportul va fi si asa ok decit deloc.Cit despre mincat,mie mi-e usor sa ma abtin de la fast-food,prajit,nici nu ma dau in vint dupa asta,paine ba chiar nici nu simt nevoia si nici pofta de ea n-am insa cind ajunge vorba de patiserie mi se face apa in gura caci imi plac ft mult pateurile cu orice,checurile etc. asta e minosul meu.Ultimul timp mi-a reusit sa doar gust din ceea ce stiu ca nu e sanatos,pe cind inainte mincam cu tona din astea.Sper ca sa-mi reuseasca sa ma pot tine asa pe viata.
Red_Rose, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1906 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1389 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 615 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat