View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 11 apr 2009, 12:57:23
Luna's Avatar
Luna Luna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 167cm, 88.8kg
Mesaje: 2.211
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Smile

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Buna draga Luna. Foarte frumos nick (feminin )

Iti spun bine ai venit si iti doresc sa ai rezultate cat mai frumoase, noi iti vom fi alaturi si te vom ajuta in drumul tau.

Ma bucur ca vrei sa faci schimbari in viata ta. Si noi am incercat sute de diete, dar cu efecte de durata scurta, slabit, iar ingrasat... stii si tu...

Si eu am ajuns la 68 cu foarte putin efort: prajituri, baclava.

Un regim este foarte important sa fie combinat cu miscrae, orice tip de miscare. Si eu de ceva vreme fac gimnastica. Vreau sa merg la aquagym dar cand imi va permite buzunarul.

Pup. Si noi suntem cu tine.

PS: Sa ne spui ce papi zilnic, sa vedem unde faci bine, unde gresesti...


Multumesc de primire, slabuto!
Am facut destul de mult sport si m-am lasat de cativa ani datorita lipsei de timp , ca sa nu zic a neglijentei.
Ma bucur sa va am alaturi

Ai ajuns la 68 (nu mai zic de ce... ca salivez), dar se pare ca ai avut vointa si ambitie destula pentru a fi asa cum iti e nick-ul dragalas "slabuta"

Un moment ma gandisem sa imi pun nick "grasuta", dar am zis apoi ca e demoralizant . Asa ca ... Luna, incantata sa va cunosc
Luna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2446 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1929 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]