View Single Post
  #11174 (permalink)  
Vechi 25 feb 2013, 13:56:38
meapasarica's Avatar
meapasarica meapasarica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
mada si mirutza aratati tare bine..
si tu simo
jessik la fel, ai o burtica frumoasa.. aveti grija de voi...
de la restu astept poze recente.. eventual sa spuneti aici ca ati pus poze in album, ok?

referitor la alimentatie ce tipuri de lactate nu e voie sa mananci in sarcina in afara de
feta
brie
camembert
lapte batut
lapte nepasteurizat
lapte de capra si oaie
mai stiti si altele??

bine ca citisem ca nu e voie oua crude... ca avea obicei sa-mi fac brzanza cu ou crud ... asa ca acuma imi fac branza cu samnatana... la fel de delicios
sau in maioneza de casa, sau in spumele de la praji
eu asa stiam, sa ai grija la branzeturi ce provin din lapte nepasteurizat: brié, camembert, gorgonzola dar si astea sunt ok doar daca in timpul pregatirii termice fierb, sau cum sa zic, daca vezi ca fierb cu bule, si asta pentru ca bacetria Listeria traieste in lapte si produse si nu moare decat la temperaturi inalte...sincer eu trebuie sa recunosc ca am mancat gorgonzola pe pizza si alte branzeturi din astea cu mucegai ca nu m.am putut abtine, sunt preferatele mele, dar din fericire nu s-a intamplat inimic
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat