View Single Post
  #1129 (permalink)  
Vechi 27 ian 2013, 18:09:37
marilo's Avatar
marilo marilo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iun 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 64
Dieta: numar de calorii
Date: 164cm, 92.8kg
Mesaje: 3.882
Aprecieri acordate: 3.523
Am fost apreciat(a) de 3.406 ori in 1.604 mesaje
Implicit Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor

Buna seara Jurnalul meu drag. A trecut ceva vreme de cand nu te-am mai vizitat. Nu am avut pofta si nici vesti placute sa dau. Dumnezeu m-a linistit si pe mine si pe amaratul de catelus. A disparut. Sunt sigura ca a murit pe undeva. Pedeapsa mea si a lui a luat sfarsit. Nu vreau sa va povestesc clipele grele , realmente cumplite , pe care le-am trait. Gata. Imi doresc sa nu se fi contaminat un alt animal cu boala lor ca nu as mai fi in stare sa suport iara calvarul .
Rozi , povestea catelusei tale o stiam , in mare. Nu vreau sa ma gandesc ce simti in situatii ca aia. Stii ca am si eu o catelusa batranica. Are 15 ani si 10 luni. Am operat-o de trei ori in viata ei si de tumori mamare si de piometru ( o urgenta chirurgicala-uter plin cu puroi). Imi doresc din inima sa nu sufere de nimic niciodata.
Gata am vorbit destul despre catei. Toate se vor intampla cum vrea cel de sus.
Cu papica fac binisor. Voi vedea maine la cantar. In ce priveste ,,detoxul,, cu zeama de varza , mie nu mi-a adus scadere la cantar ci dimpotriva. Sarea Am facut-o si sapatamana asta . M-am simtit la fel de rau primele doua ,trei ore dar apoi starea de curat in interior ma face sa ma simt bine.
Azi noapte am fost prima noapte de doua saptamani in coace in care am dormit bine. Mi-am luat niste pastile de la plafar ca nu mai puteam asa. Mi s-a intiparit pe creier plansul catelului aluia si nu pot sa scap de asta. Ma simt mai bine acum.
Uite ca facui ce facui si m-am intors la catei.
Va pup fetelor, cele care mai treceti pe la mine. Nu ma supar niciodata ca stati la sueta in casuta mea . Ma bucura asta...Rozi.
Va astept cu drag.
Acum va las cu bine ca am un pic de treaba. As vrea ca saptamana viitoere sa am mai mult timp pentru voi , dragele mele
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tor-11046.html
29.10.2015 =91,6
26.11.2015 = 89,1
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui marilo:
Red flower (27 ian 2013), rozica1965 (27 ian 2013), vera37 (27 ian 2013)