View Single Post
  #113 (permalink)  
Vechi 29 oct 2012, 17:02:28
Danutzza's Avatar
Danutzza Danutzza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 11 nov 2010
Locaţie: atena, Grecia
Vârsta: 38
Dieta: personalizata +sport:D
Date: 162cm, 69.9kg
Mesaje: 2.135
Aprecieri acordate: 1.053
Am fost apreciat(a) de 839 ori in 567 mesaje
Implicit Re: Jurnal CCristina D

Citat:
Anterior postat de CCristina D Vezi mesajul
Buna Danutza, bine ai venit pe la mine
Citat:
Anterior postat de CCristina D Vezi mesajul

Hipocalorica la mine functioneaza, am mai tinut-o si prin martie, la recomandarea unei doamne nutritionist, dar care mi-a facut ea meniul zilnic care era acelasi cate o sapt intreaga si era plictisitoooooor plus ca imi mai dadea si unele siropuri de plante sa beau si care m-au constipat ingrozitor....Urmatoarea sapt mai adauga cate ceva in meniu, dar nu mari schimbari ,dar totusi am rezistat 2 luni si am slabit cam 10 kg fara sport. La un moment dat m-am angajat intr-un loc de munca unde mi-era f greu cu mesele ca lucram 12 ore, nu mai puteam bea atata apa si incet incet am pus inapoi si chiar cateva kg in plus

De data asta doresc sa-mi schimb alimentatia intr-una sanatoasa, sa nu ma mai simt presata de o dieta anume, dar tinand cont de nr de calorii zilnic + sport (ceea ce nu-mi placea, dar mai nou vad ca ma atrage si fac in fiecare seara) si sper sa dea rezultate bune si de acum incolo. Ce e drept la inceput eu slabesc destul de mult si cele 3 kg cam intr-o sapt si ceva le-am dat jos, dar initial elimin apa mai mult, am retentie destul de maricica in corp si nu e prea bine. Acum am mai redus si sarea , fac sport, mananc sanatos si sper sa fie ok si in continuare. Sunt convinsa ca nu voi mai slabi atatea kg intr-o sapt, dar nu mai vreau sa-mi impun un termen limita, vreau sa slabesc treptat si sanatos, nu ca pana acum cand aparea de fiecare data efectul yoyo!!!

Bafta si tie in continuare si te mai astept pe la mine
buna
felicitari pt minus,felicitari ca ai rezistat sa nu papi nici o prajitura,eu sigur gustamasa ca

scrie-ne si noua un meniu de-al tau...
__________________
“Dacă lupti poti sa pierzi ,dar daca nu lupti ai pierdut deja"

jurnal Dana...
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...zza-10955.html