View Single Post
  #11444 (permalink)  
Vechi 04 mar 2013, 23:16:56
jessik's Avatar
jessik jessik este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

simo.. eu ma simt binisor, ma mai doare ligamentul, dar ieri n-em plimbam o gramada in parc, era soare dar totusi racoare..
se simte miros de primavara, era multa lume in parc, ins f dupa atatea sapt cu ploi..
si azi dim am mers era si mai cald.. si admiram inceputul de primavara
eu imi fac glicemia de catva ori pe zi, inainte si la o ora de la mancare.. obs ca tre sa pap ff dietetic..
la doc a zis ca totul e ok, sa am grija cu dieta, si sa fac multa miscare.. de abia pe 20 am eco final. si sa speram ca totul va fi bine.. am emotii, mai ales ca mai am o luna, so sotul simpatic numara zilele, si cred ca e stresat ca a slabit mult.. am zis ca ne intalnim la kg.. eu am 77 indata fac 80, el are 83. pff nu stiu dc slabeste atata..
deja o sa preg niste hainite pana la 3 luni.. am multe bodyuri fara manceci, si vreo 6 de-a intregul.. cateva putin mai grosute.. am vreo 4 pantalonasi.. nu prea am bluzite.. dar in casa e ok, ca o sa il invelesc..vad eu..
acum sa preg car seatul, ca nu stim sa il montam haha
apoi sa imi cumpar sutien de alaptat, sa iau si biberon in caz de ceva, suzeta?
bagaju meu de spital nu e facut, dar e mic oricum, ca imi trebuie doar pt mine pijama, pt dus, si papuci, iar pe bebe, cateva randuri de hainite. in rets primesc totul..
o s aiau si pompa ca am primit cadou una manuala, am si electrica, dar o iau pe aia manuala, ca habar nu am sa o folosesc, si cu ocazia asta poate ma invata.. uh alt stres cu laptele
aporpo de olita, eu una daca vad ca are tenndinte s afac la olita il pun.. nu suport copii de epste 2 3 ani sa faca in pampers.. iki
la multi ani pt raisa!! uh imi aduc aminte cand eram pe topic d epe atunci si ma gandeam la bebe, timpul a trecut si indata vine bebe meu iupiii
__________________
inceputul e greu
Răspuns cu citat