View Single Post
  #1168 (permalink)  
Vechi 28 sep 2015, 21:50:09
valeriaheres's Avatar
valeriaheres valeriaheres este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 18 iul 2010
Locaţie: Lupeni-Hunedoara, Romania
Vârsta: 62
Dieta: Operatie GS
Date: 170cm, 90kg
Mesaje: 1.160
Aprecieri acordate: 486
Am fost apreciat(a) de 488 ori in 288 mesaje
Implicit Re: Jurnal Valeria Heres

bine te-am gasit Jurnal! ca sa vezi cat am lipsit am stat cateva luni prin Austria, am fost la medici, controale, lasere si multe altele...aici am gasit oameni frumosi, harnici si ordonati , cam indiferenti dar au dreptate.
buuuuun! pana aici toate bune si frumoase, ma intorc acasa sa spun ca ma simt alta persoana parca suna prea nu stiu cum, nu-mi place, ma intorc increzatoare ca nu voi mai fi atat de bolnava cum am fost, am invatat ca trebuie sa privesc totul cu optimism, sa fiu bucuroasa in fiecare zi si sa multumesc Creatorului pentru tot.
daca am mai slabit? parca asta ma intrebai jurnalule! am mai slabit dar nu mult vreo 15 kilograme...oricum daca nu sunt atenta la ce mananc pot sa le pun rapid la loc in doua-trei saptamani....dar eu zic ca nu! daca am inceput un nou capitol si am capatat o oarece experienta in a manca, voi deschide gura numai pe jumatate si voi manca numai un sfert
mai am multe sa iti mai spun , dar las restul pentru cand vin acasa...vineri pe 2 octombrie plec din Austria!
dragele mele slabute va imbratisez cu drag si multumesc celor care s-au gandit la mine!....nici eu nu v-am uitat! pe curand!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-40-50-ani/jurnal-valeria-heres-5796.html
Un suflet ratacit la margine de apa...!
valeriaheres, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2580 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2063 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1289 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui valeriaheres:
grasuta1961 (29 sep 2015), orhidee (29 sep 2015), rozica1965 (28 sep 2015)