View Single Post
  #117 (permalink)  
Vechi 18 ian 2012, 08:20:42
iuanutza's Avatar
iuanutza iuanutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal mituica loredana

Citat:
Anterior postat de mituica loredana Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor
sa aveti o zi frumoasa
neatza scumpo, chiar te rog sa asculti sfatul fetelor, crede-ma ca iti vor binele, iti spun din proprie experienta...eu ajunsesem la un moment dat la greutatea dorita, pe vremea aceea 56 de kg, normal cu meniuri sub 1000 cal, dar si cum am bagat ceva interzis, chiar daca era f infim, puteam urca chiar si cu 2 kg de pe o zi pe alta, vezi greutatea mea actuala...deci da poti slabi, dar niciodata si repet Niciodata nu iti vei putea mentine greutatea...daca nu vei manca ok de la inceput, tot efortul pe care il vei face chiar va fi in zadar, te rog crede-ma...daca este cineva care a slabit si mai ales s-a mentinut cu meniu sub 1000 de cal, chiar vreau sa-o intalnesc si eu...plus cu meniuri sub 1000 cal ti se va incetini metabolismul, de aceea tot ce vei introduce in plus sau interzis se vor depune imediat, vorba aia"o sa te ingrasi si de la un pahar cu apa"...din experienta iti spun, ca am trecut prin asa ceva, si te termina psihic
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]