View Single Post
  #11766 (permalink)  
Vechi 30 oct 2011, 10:54:18
marilo's Avatar
marilo marilo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iun 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 64
Dieta: numar de calorii
Date: 164cm, 92.8kg
Mesaje: 3.882
Aprecieri acordate: 3.523
Am fost apreciat(a) de 3.406 ori in 1.604 mesaje
Implicit Re: Slabute si la 40 ani! (etaj VI)

Citat:
Anterior postat de elenavulpe Vezi mesajul
Eu zic sa nu faci un capat de tara din 600 de grame! Asta zic eu!
Pe de alta parte... mie mi se pare ca ai slabit absolut superb! 2 kg/luna! Uita-te la target-ul meu si ai sa vezi ca asta este ceea ce -mi doresc eu pentru luna urmatoare!
Ce iti este greu? Ce ai facut ca sa iti atingi target-ul? Ai facut mai multa miscare, ai mancat mai corect? Ai cantarit exact portiile? Ai calculat exact numarul de calorii?
Adica, Mari... 600 de grame inseamna doar 2 saptamani in plus de dieta! Nu inseamna ca esti mai prejos decat vreuna dintre noi! Inseamna doar ca organismul tau scade mai greu! Dar asta nu este capat de tara?!?!?!?!
Si-apoi... sa nu uitam ca noi suntem la dieta de luni de zile! Avem deja antrenamentul necesar sa contrabalansam eventualele "iesiri din decor". Ai si tu rabdare, o sa ajungi si tu la toate astea si nu va mai fi nimic greu! Crezi ca mie nu mi-a fost greu la inceput? Te inseli! Dar... am avut rabdare pana cand am invatat sa jonglej cu carbohidratii, proteinele si lipidele, caci aici este secretul! Am avut rabdare pana m-am obisnuit sa nu mai mananc painica, cerealele in lapte ci in apa, sa nu mai pun gura pe dulce (desi in ultimele saptamani m-am cam porcit cu ciocolate... tre' sa-mi revizuiesc aceasta atitudine), sa nu mai salivez la carnati/mici/fripturi cu cartofi prajiti sau la cuptor si tot felul de alte bunataturi care m-au ingrasat. Dar pentru asta am asteptat vreo 6 luni, cu rabdare si perseverenta!
Haideeeee.... nu e asa de negru!
Multumesc si stiu ca numai eu sunt raspunzatoare pt rezultat dar sunt un berbec tampit si impulsiv si asta am simtit cand m-am cantarit.As fi vrut sa-l sparg dar saracul ce vina avea el? Ohhh , ma concentrez iar.
Ai dreptate Nana in tot ce spui . Multumesc.