View Single Post
  #1181 (permalink)  
Vechi 28 iul 2013, 18:46:39
Adina14's Avatar
Adina14 Adina14 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Sexy si skinkky in bikini - Concurs de slabit 27.05 - 22.07.2013

Citat:
Anterior postat de mara_merkel Vezi mesajul
Buna fetelor,

Sper ca mai intra cineva pe aici.

Sa va spun cum a decurs dieta mea saptamana asta? Nu prea bine...Sunt in vacanta, deci multa mancare,multe bauturi, multe delicii dulci, sport putin...intr-un cuvant nu prea bine pt silueta. Se vede ca am mai pus pe mine. Dar imi place ca primesc multe complimente pt formele voluptoase...deci , nu e chiar asa grav. Ca si calorii, am consumat in jur de 2500-3000 kcal pe zi.O dieta high carb cu multe fructe,fainoase,dulciuri, inghetata etc Deci ,un pic peste caloriile de mentinere.
Saptamana viitoare sper sa ma rezum la 2000-2500 kcal cu toate ca miercuri plec in Italia. Si sper sa ies la alergat in fiecare dimineata macar 30 minute cat stau acolo.

Nu stiu exact motivul, dar parca mi-am mai pierdut din dorinta de a slabi.Ma simt bine in pielea mea asa cum sunt....Cred ca asta e cel mai important...Am avut momente cand eram mult mai slaba decat acum si tot nemultumita.Oricum, sunt constienta ca nu o sa pot sa mananc mereu 3000 kcal pe zi si sa raman la fel de multumita de silueta.

Voi ce faceti? Cum stati cu meniurile?mi-e dor sa va citesc
Buna, Mara
Ma bucur mult ca ai scris, ca ai spart gheata printre noi.
Cel mai important e sa fii tu multumita de tine insati si sa ai o greutate care sa nu.ti aduca probleme de sanatate ( ceea ce nu se aplica in cazul tau), pentru ca pe altii nu.i vom putea multumi niciodata Chiar astazi vorbeam cu o prietena de astfel de lucruri.
Cand eram prea slaba, nu ma " inghiteau" cei din jur; acum ca sunt prea grasa pentru gusturile mele, nu ma plac eu. Si bineinteles ca a doua situatie e mai inconfortabila.
Saptamana mea a fost ok...Am facut sport tot ca si pana acum, doar in weekend ce am mancat mai mult dpdv caloric, dar sanatos. Am tot experimentat saptamana asta retete de dukan pancakes ( ca sa fie sanatoase, nu ca as tine dieta asta) pana cand am gasit una care sa imi placa: 1 ou, 3/2 lingura de iaurt natural si 3/2 lingura de tarate de ovaz( eu am folosit fulgi de ovaz dati prin rasnita). Am cautat una care sa fie mai simpla si de doua zile imi fac portie dubla in fiecare dimineata si pap cu miere
Sper sa mai scrie si celelalte fete. Poate maine vor veni la raport
Te pup si iti urez o vacanta cat mai frumoasa si in Italia Uite aici cateva sfaturi, zic eu, foarte utile: http://forum.slabute.ro/sfat32-1283592.html
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Adina14:
mara_merkel (29 iul 2013)