View Single Post
  #119 (permalink)  
Vechi 01 oct 2010, 15:42:05
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

Ei bine, acum aduc vestea cea mare

Este...............FETITA!!!!
Medicul a analizat-o si mi-a dat urmatoarele detalii: 700g, 6.3cm diametru capsorului si 4.5cm femurul. A stat cumintica la poza si am vazut-o in toata splendoarea ei
Dormea draguta, din nou, cu mana dreapta stransa pumn langa capsor si cealalta in recunoastere Are fata rotunjoara si dragalasa (din cat am putut sa vad), si parea foarte calma si fericita

Noul termen de nastere s-a modficat de la 20 ianuarie la 17 ianuarie. Dar cum e fetita, sunt sanse sa se nasca usor mai repede. Vom fi pregatiti

De trei zile sta cu capsorul in jos si imi da pumni in burticuta si picioare in stomacel Ma anunta cand e treaza Sunt la fel de regulate perioadele de joaca, nu s-a modificat nimic. Cu greutatea deocamdata ma echilibrez. Sunt tot la 78.4kg, deci inseamna ca de 5 zile nu am luat in greutate inca. E bine

Am decis ca o vom boteza Ana Natalia Poate se va mai schimba al doilea nume in urmatoarele luni, dar acesta ni s-a parut cel mai potrivit

Astazi am implinit 25 saptamani. In mai putin de 15 saptamani ne vom vedea fata in fata Suntem toti bucurosi In acest week-end plecam pana la Cluj in vizita la fratele meu. Iar deseara mergem sa sarbatorim ziua de nastere a unui prieten de familie. Ana deocamdata se odihneste, pentru petrecerea de deseara Cred ca ii va fi bine, tinand cont de faptul ca logodnica sarbatoritului ii va aduce in curand un prieten sau o prietena de joaca Incep de pe acum sa se cunoasca (ea are doar 13 saptamani, dar se vor cunoaste in curand)

Mergem sa ne pregatim, voi reveni saptamana viitoare cu vesti noi!

Un week-end placut
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat