Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Gea - o mamica in devenire

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #111 (permalink)  
Vechi 21 sep 2010, 18:54:47
mailin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 ian 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 44
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 97.1kg
Mesaje: 1.516
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

Foarte frumos si plastic ai descris si redat perioada aceasta si starea ta. A fost o placere sa citesc ce ai scris. Si mi se pare foarte interesanta ideea cu copilul in dormitor pentru legatura cu parintii. Multi tind sa il pune de la inceput in camera lui. Noi inca nu stim cum vom face.
Simonet si eu zic ca e fetita .
Felicitari Simonet pentru baietel. Daca tu simti ca e totul ok, atunci sigur totul este si va fi ok .
Fetelor voi va pregatiti de bebe cu hainute si carucioare si tot ce trebuie? Sau inca nu? Eu chiar ma gandeam zilele astea, ca in afara de o suzeta pe care am primit-o cadou ca si gag (de fapt era pt tata, adica sa mai suga el cat poate ) nu avem nimic de bebe.
Gea tu mai ai un pic din sarcina. Mie nici nu imi vine sa cred ca am trecut deja de un sfert (eu am maine 11 saptamani implinite).
va pup, aveti grija de voi si de bebeii vostri
__________________
Planul meu
dimensiunile mele
Jurnal de sarcina
Răspuns cu citat
  #112 (permalink)  
Vechi 21 sep 2010, 19:34:04
simonet's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Date: 168cm, 51.5kg
Mesaje: 5.282
Aprecieri acordate: 313
Am fost apreciat(a) de 1.738 ori in 943 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

Citat:
Anterior postat de mailin Vezi mesajul
Foarte frumos si plastic ai descris si redat perioada aceasta si starea ta. A fost o placere sa citesc ce ai scris. Si mi se pare foarte interesanta ideea cu copilul in dormitor pentru legatura cu parintii. Multi tind sa il pune de la inceput in camera lui. Noi inca nu stim cum vom face.
Simonet si eu zic ca e fetita .
Felicitari Simonet pentru baietel. Daca tu simti ca e totul ok, atunci sigur totul este si va fi ok .
Fetelor voi va pregatiti de bebe cu hainute si carucioare si tot ce trebuie? Sau inca nu? Eu chiar ma gandeam zilele astea, ca in afara de o suzeta pe care am primit-o cadou ca si gag (de fapt era pt tata, adica sa mai suga el cat poate ) nu avem nimic de bebe.
Gea tu mai ai un pic din sarcina. Mie nici nu imi vine sa cred ca am trecut deja de un sfert (eu am maine 11 saptamani implinite).
va pup, aveti grija de voi si de bebeii vostri
buna Mailin!! asa e ,Gea se exprima foarte bine
multumesc pentru felicitari, Mailin eu la 11 saptamani si ceva am aflat sexul copilului, asa ca ... mai ai cateva zile si il poti afla si tu.

suntem gand la gand in ceea ce priveste copilasul lui Gea

nici nu imi dau seama ce simt, abia astept urmatoarea eco, sa vad ce si cum si poate il sun si pe doctorul meu, insa nu vreau sa ma stresez prea tare, mai intai incerc sa ma informez.

eu deocamdata nu am cumparat nimic pentru bebe, primul lucrusor vreau sa il cumpar cand il voi simti miscand prima data - in 2-4 saptamani- si dupa aceea vor urma restul cumparaturilor. vreau sa iau totul inainte ca sa il asteptam pregatiti, nu vreau sa alerg prin magazine dupa ce il nasc, atunci vreau sa ne bucuram de prima perioada in 3.
apropo, am aflat ca daca sotul merge la cursuri de puericultura (ciudat termen) are 10 zile libere in afara de cele 5 pe care le-ar avea oricum dupa nasterea copilului
mi se pare f misto, pt ca asa invata sa aibe grija de pui si devine mai responsabil.

sarcina usoara Mailin, si ... anunta-ne sexul
Gea, asteptam sa ne impartasesti din frumusetea perioadei de sarcina, ca de, esti cea mai avansata ... si daca nu ma insel, cred ca vei naste in ianuarie, luna in care sunt si eu nascuta cea mai buna luna)

va pup fetelor, insarcinate si neinsarcinate de pe acest site ...
simonet, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1731 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1214 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #113 (permalink)  
Vechi 25 sep 2010, 08:32:49
simonet's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Date: 168cm, 51.5kg
Mesaje: 5.282
Aprecieri acordate: 313
Am fost apreciat(a) de 1.738 ori in 943 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

buna, am fost la eco, e totul ok, m-am speriat degeaba din fericire
astazi intru in saptamana 16, si am tot 62,8 kg:d ca acum 2 sapt poate 2 si ceva ma mentin
week-end placut fetelor!!
simonet, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1731 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1214 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #114 (permalink)  
Vechi 25 sep 2010, 15:32:23
mailin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 ian 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 44
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 97.1kg
Mesaje: 1.516
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
buna, am fost la eco, e totul ok, m-am speriat degeaba din fericire
astazi intru in saptamana 16, si am tot 62,8 kg:d ca acum 2 sapt poate 2 si ceva ma mentin
week-end placut fetelor!!
super , dar de ce te-ai speriat? e in continuare baietel?
Si eu am pus 2,4 kg (11 sapt si 3 zile). E ok, bine ca nu sunt mai multe.
__________________
Planul meu
dimensiunile mele
Jurnal de sarcina
Răspuns cu citat
  #115 (permalink)  
Vechi 26 sep 2010, 17:13:32
simonet's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Date: 168cm, 51.5kg
Mesaje: 5.282
Aprecieri acordate: 313
Am fost apreciat(a) de 1.738 ori in 943 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

buna!!
ma speriasem pt ca la inceputul saptamanii am facut o eco (la un spital - nu au cine stie ce aparatura, ca de, suntem in romania) si la masuratori iesea ca e mai mic cu vre-o 7-10 zile!! desi initial nu m-am stresat, dupa ce am aj acasa m-am tot gandit la asta si nu mi se parea ok. pana la urma, crezand ca fac eu atac de cord m-am programat la inca o eco la clinica unde merg de obicei, si era ok.
de data asta a mers si sotul meu, era asa emotionat ...

astazi facem un an de la cununia civila si maine de la nunta efectiva asa ca eu acum sunt in pregatiri pt. ca maine avem masa cu parintii si nasii
miros a fripturiiici, mama mama
o dupa-amiaza placuta si o saptamana excelenta de maine
simonet, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1731 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1214 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #116 (permalink)  
Vechi 27 sep 2010, 11:40:34
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

Buna fetelor

Vad ca voi sunteti mai active decat mine Eu din pacate sunt ceva mai ocupata cu lucrul zilele astea, dar apuc sa mai citesc catev ceva, dar nu reusesc sa raspund mereu.

Simo, ma bucur pentru baietelul vostru se vede ca e voinic si vioi, chiar daca ti-ai facut griji.

Eu am facut vineri 24 saptamani. Sunt la finalul celui de-al doilea trimestru
Bebe se misca bine de tot, acum daca pune tati mana, simte cum se joaca bebe.
Am fost sambata la o nunta si bebe s-a trezit din ora in ora, pentru ca se schimba muzica A fost amuzant. Am reusit sa dansez pana pe la 2, dar apoi mi s-au umflat picioarele si nu am mai reusit sa stau prea bine in pantofi. E adevarat, am stat toata ziua si toata seara in pantofi cu toc de 8cm subtire (nu aveam alti pantofi de nunta si nu am reusit sa gasesc ceva mai comod in timp util), dar am rezistat bine, daca doar pe la 2 noaptea mi s-au umflat picioarele. Oricum, la fel as fi patit si daca nu eram insarcinata.

Am fost foarte impresonata de cat de atenti sunt oamenii pe care nu ii cunosc cu mine, femeie insarcinata. Toti imi zambeau, imi ofereau scaune, ma serveau mereu cu mancare ori pe unde ajungeam si se uitau la burtica si isi dadeau cu parerea: fetita, baiat A fost frumos. E drept, ieri am stat toata ziua in pat si am primit masaj la picioare Foarte relaxant

Eu miercuri merg din nou la medic si vom vedea ce mai spune doctorul, ce va fi. Toata lumea e deja super-curioasa

Legat de cumparaturi, am cumparat doar patutul pentru bebe (si mobila de camera), si nu m-am putut abtine sa nu cumpar un body cand am fost saptamana trecuta la cumparaturi Am adus de acasa de la parinti cateva jucarii de plus pe care le aveam si am mai primit de la verisoara mea un joc puzzle, dar va fi foarte bun pe la 3-4 anisori E in limba germana

Am mai discutat si cu altii care au bebe si mi-au recomandat sa nu ne avantam din prima la cumpararea diverselor produse. Mi-au dat niste argumente foarte puternice. Depinde de la cuplu la cuplu si de la bunici la bunici. Sunt cazuri cand bunicii doresc sa cumpere ei diverse produse pentru nepotelul/nepotica lor. Daca parintii ar cumpara tot necesarul ei, bunicii nu ar mai putea sa cumpere nimic util, care sa faca copilul fericit. In cazurile cand se poate, bunicii s-au impartit fiecare sa cumpere cate ceva pentru nepotel: carucior, trusou, scaun de masina, scaunel de masa, hainute sau necesarul pentru hranit (biberon, pompa, sticlute, diverse canite sau recipiente). Este bine sa se faca din timp lista cu necesarul si sa se discute deschis cu bunicii sau prietenii, pentru a stii fiecare ce poate sa cumpere, fie inainte de nastere fie la botez. Asa proaspetii parinti vor primi ceea ce puiul lor are nevoie, vor putea sa faca si o mica economie, cei care le ofera sunt multumiti ca au oferit cadouri utile, produsele nu se dubleaza si bebe are de toate Totusi, trusoul de maternitate e bine sa il cumpere parintii, deoarece ei stiu cel mai bine greutatea estimata s marimea copilului, si vor fi pregatiti pentru marele eveniment.

Noi vom face un necesar si vedem ce avem nevoie, cam la ce pret sunt produsele respective (pentru a putea face o planificare) si vom discuta cu parintii nostrii pentru a vedea ce parere au ei Oricum vom cumpara si noi cate ceva, dar macar sa nu fie efortul financiar dintr-o data. Mai ales ca bebe va veni in ianuarie, chiar dupa sarbatori

La noi s-a racit, este frig si ploua afara, dar mie imi este foarte cald in birou, iar sotul sta cu bluza groasa pe el
Ca si schimbari in ultima perioada, foarte mari nu prea au fost. Burtica creste, devine tot mai rotunda Merg la baie din nou o data pe noapte (in conditiile in care merg inainte de culcare, mai apuc sa merg o data noaptea).

Eu nu am slabit in sarcina, ci m-am tot ingrasat Momentan sunt la 78.4 kg, adica cu 12.2kg fata de cat am avut la inceput Si de acum va fi tot mai mult....
In sapt. 1-7 - am pus 1.3kg
In saptamanile 8-11 - am pus 0.7kg
in sapt. 12-15 - +2.3kg
in sapt.16-20 - +4.5kg (am fost 2 sapt jumate in concediu )
in sapt. 21-24- +3.4kg
Total 12.2kg Nu ma voi incadra deloc in planurile de inceput legate de greutate, dar incerc sa nu ma stresez si sa nu imi fac gand rau, deoarece le voi da jos, in 2 luni sau 2 ani, dar sa stiu ca puiului ii e bine si nu duce lipsa de nimic

Voi reveni dupa controlul la medic cu vesti legate de bebe (si sexul lui/ei) si cu alte noutati.

Va pup dulce si sa aveti o saptamana minunata in continuare

P.S. La multi ani Simonet, numai fericire si impliniri sa aveti impreuna cu puiul vostru .
Apropo, si eu eram insarcinata in 13 saptamani cand am aniversat un an de la casatoria noastra
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #117 (permalink)  
Vechi 27 sep 2010, 13:23:14
Adella's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 157cm, 57kg
Mesaje: 12.038
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

Buna Gea ,ce-mi place sa te citesc ,sa vad cum merge sarcina ,ma bucur mult pentru voitrebuie sa fie sentimente incredibile
Multa sanatatesi asteptam cu nerbadare alte vesti
Adella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1144 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 370 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #118 (permalink)  
Vechi 28 sep 2010, 10:28:05
simonet's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Date: 168cm, 51.5kg
Mesaje: 5.282
Aprecieri acordate: 313
Am fost apreciat(a) de 1.738 ori in 943 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

buna!!!

ce maricei v-ati facut, 24 de saptamani e ceva, deci, urmeaza sa intri in ultimul trimestru, ce emotie ...

intr-adevar oamenii dau mare importanta femeilor insarcinate, ceea ce pentru noi acum e foarte bine hihi

ai mai facut ceva analize? in ce consta controlul in perioada asta? ai facut acea eco morfologica la 22 saptamani? mie mi s-a spus ca trb facuta atunci. abia astept sa ne anunti sexul

ideea cumparaturilor facute si de bunici este excelenta, noi inca nu avem un plan, dar cu siguranta acesta ne va fi de folos, multam!

la mine culmea e ca desi burtica creste vizibil, nu mai pun kg pe mine cred ca le tin pitite undeva

ce dragut, mi se pare foarte emotionant faptul ca am sarbatorit 1 an de casnicie in perspectiva de a deveni 3 ma bucur ca si la voi a fost la fel si fericire multa si voua!
simonet, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1731 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1214 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #119 (permalink)  
Vechi 01 oct 2010, 15:42:05
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

Ei bine, acum aduc vestea cea mare

Este...............FETITA!!!!
Medicul a analizat-o si mi-a dat urmatoarele detalii: 700g, 6.3cm diametru capsorului si 4.5cm femurul. A stat cumintica la poza si am vazut-o in toata splendoarea ei
Dormea draguta, din nou, cu mana dreapta stransa pumn langa capsor si cealalta in recunoastere Are fata rotunjoara si dragalasa (din cat am putut sa vad), si parea foarte calma si fericita

Noul termen de nastere s-a modficat de la 20 ianuarie la 17 ianuarie. Dar cum e fetita, sunt sanse sa se nasca usor mai repede. Vom fi pregatiti

De trei zile sta cu capsorul in jos si imi da pumni in burticuta si picioare in stomacel Ma anunta cand e treaza Sunt la fel de regulate perioadele de joaca, nu s-a modificat nimic. Cu greutatea deocamdata ma echilibrez. Sunt tot la 78.4kg, deci inseamna ca de 5 zile nu am luat in greutate inca. E bine

Am decis ca o vom boteza Ana Natalia Poate se va mai schimba al doilea nume in urmatoarele luni, dar acesta ni s-a parut cel mai potrivit

Astazi am implinit 25 saptamani. In mai putin de 15 saptamani ne vom vedea fata in fata Suntem toti bucurosi In acest week-end plecam pana la Cluj in vizita la fratele meu. Iar deseara mergem sa sarbatorim ziua de nastere a unui prieten de familie. Ana deocamdata se odihneste, pentru petrecerea de deseara Cred ca ii va fi bine, tinand cont de faptul ca logodnica sarbatoritului ii va aduce in curand un prieten sau o prietena de joaca Incep de pe acum sa se cunoasca (ea are doar 13 saptamani, dar se vor cunoaste in curand)

Mergem sa ne pregatim, voi reveni saptamana viitoare cu vesti noi!

Un week-end placut
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #120 (permalink)  
Vechi 02 oct 2010, 08:16:48
simonet's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Date: 168cm, 51.5kg
Mesaje: 5.282
Aprecieri acordate: 313
Am fost apreciat(a) de 1.738 ori in 943 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

Felicitaaaaaari!!! Ma bucur f mult pentru voi!!!
simonet, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1731 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1214 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
copil, jurnal, jurnal mamici, mamici, sarcina, slabit mamici


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Proaspata mamica? Haide sa slabim impreuna :) amy Dupa sarcina 67 25 aug 2015 12:08:31
Esti deja o mamica sau in devenire? Tavya Arhiva jurnale slabit 238 05 apr 2011 11:36:54
Gea-Cura de slabire cu probleme de sanatate Gea Arhiva jurnale slabit 416 26 sep 2010 12:14:17
Jurnal Baston - In cautarea fericirii... baston Arhiva jurnale slabit 10 28 mai 2010 21:00:22
O mamica care vrea sa scape de kg VUDULCIU Arhiva jurnale slabit 14 21 apr 2010 13:29:48

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole