View Single Post
  #12 (permalink)  
Vechi 17 apr 2010, 15:12:07
curly.light's Avatar
curly.light curly.light este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Talking Re: Sunt o cauza pierduta

Citat:
Anterior postat de ududoim Vezi mesajul
Buna fetelor, cred ca si eu sunt o cauza pierduta, si mai mult ca sigur nu mai am asa multa vointa ca altadata. Sunt o mamica super fericita dar care a ramas cu 20 kg dupa nastere (baietelul are deja 4 ani dar eu nu am mai dat jos kg). Incerc sa mananc cat mai sanatos sa fac miscare cat pot( adica fara masina ci pe jos, fara lift ci pe scari...) dar degeaba, tot intre 77-82 kg oscilez.
Bun venit Felicitari pentru ca ai un baietel frumusel si sanatos Macar ai un motiv pentru care ai probleme cu kilogramele ,nu ca alti gurmanzi si lenesi ,grupa in care simt eu ca ma incadrez . . Parerea mea e ca ti-ei stabilit un obiectiv cam mate pt inceput ,20 de kg Slabitul se face in pasi mici ,desi pariez ca e mult mai usor sa o faci in timp ce il vezi pe baietelul tau crescand mare si frumos spor
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]