View Single Post
  #121 (permalink)  
Vechi 18 ian 2012, 10:07:26
madalici's Avatar
madalici madalici este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 ian 2010
Locaţie: atena, Grecia
Vârsta: 37
Date: 175cm, 85.8kg
Mesaje: 206
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 14 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal mituica loredana

Citat:
Anterior postat de GCM Vezi mesajul

Neata!!!
Sa o iau cu inceputul...sarumana iuanutza si tuturor fetelor care intra si sustin ideea de meniu cu minim 1200cal. Am ramas masca cand vazui ieri la domnisoara care te !sustinea
1 ca abia are un meniu doua cu 600calorii, restul erau sub!!!
Doi...FELICITARI!!!!pt cele 1400 calorii Lori!!! Sfatul meu!!!sa nu te cantaresti in saptamana ce urmeaza, si sa faci 5-10 minute de sport in plus!!!e posibil sa pui jumatate de kg, unu....pana se obisnuieste organismul cu nr caloriilor, dar asa repede cum il pui, asa se duce...iar apoi o sa isi ia singur elan la slabit...cate 500g pe sapt, maxim un kg e perfect....fa un calcul, mananci bine, si in 2 luni poti slabi si 8 kg...si uite asa mai poti scapa uneori si la 2-3 cartofi prajiti sau o prajitura...fara sa te stresezi ca te ingrasi!!!
Iar in final...o zi buna pt toata lumea!!!
Draga mea sincer imi pare rau ca v-am lasat asa o impresie! Deci eu in meniu, din cate ai vazut nu trec chiar tot, de exemplu uleiul de masline din salata, laptele din cafea, 4-5 nuci pe care le mananc zilnic, semintele de in , cafeaua, ceaiurile, etc deci daca stai sa le pui pe toate sigur se aduna 1000 de calorii poate chiar si mai mult un pic! De ingrasat, in toata perioada sarbatorilor plus in cam fiecare weekend de dupa am mai sarit calul dar nu am pus decat 1 kg care si ala s-a dus in prima zi cum am intrat in normal! Deci in nici un caz nu ma infometez si nici nu sfatuiesc pe nimeni sa faca asa ceva!!!!!! S-a inteles gresit in legatura cu cina! Eu ziceam punctul meu de vedere pentru ca mancasem pranzul pe la ora 18 si era clar ca nu mai puteam manca la 20 iar! va pup si va doresc o zi buna!!!!!!!
__________________
Vointa puternica nu este numai stiinta de a dori si de a obtine ceva, ci si stiinta de a renunta la ceva, in caz de nevoie!!
Madalici