View Single Post
  #122 (permalink)  
Vechi 26 ian 2011, 00:34:56
pasiune's Avatar
pasiune pasiune este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 09 oct 2010
Locaţie: -, Franta
Vârsta: 40
Dieta: Frugal and Fulfilled
Date: 166cm, 58kg
Mesaje: 406
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Pasiune... A New Thin Me

Trec doar sa zic ca azi am vut o zi pe care o clasific de "JOCKER-ul" saptamanii. Ca la un joc de carti cand nu dorim sa participam la un tur sau sa ne abtinem si folosim un Jocker.

Nu mai are sens sa mai enumar ce am mancat azi, nu am chef. Am mancat mese echilibrate dar la gustari am scapat in 3 sferturi de punga de migdale si mai multi biscuiti facuti in casa, in forma de inimioara si stelute, de culoarea roz (de parca ar mai conta) facuti de prietena mea in RO. Erau micuti si am mancat intre 7 si 15. Nu mai stiu, cand am ajuns la 7 am incetat sa-i mai numar.

Dupa calculele mele trebuie sa fiu in jur de 2200 cal zi. si in cel mai rau caz 2500 (un MARE MAX). Pai daca am mancat in jur de 150g migdale sunt deja la aproape 800-900 cal. Am mancat mesele echilibrate in jur de 800-900 si plus biscuitii la maxim 600 cal.

Bineinteles ca nu am mai avut starea de spirit sa fac azi sportul dar asta si pentru ca sunt obosita si prefer sa ma odihnesc si sa ma culc mai devreme decat sa fiu o leguma maine.

Asta e, mai sunt si zile asa. Datorita lor invat sa fac mai bine data viitoare asa ca nu e grav.

De-asta si sunt pe site. Daca ar fi totul prea perfect nu as avea nevoie sa mai vin aici banuiesc.
Noapte buna!


P.S. Dedicatie superstitiosiilor: Tocmai observ ca sunt la pagina 13 a jurnalului; ha! ha! coincidenta sau nu!

Ultima dată editat de pasiune; 26 ian 2011 at 00:38:54.