View Single Post
  #123 (permalink)  
Vechi 24 aug 2009, 14:45:46
meapasarica's Avatar
meapasarica meapasarica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Un ras_cristalin mai suplu

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul
Sarumana, Adela pentru cafea vad eu rau, sau e o cafea delicioasa cu frisca si spuma de ciocolata?

Aoede, e un aparat pentru picioare. Un antrenament complet dureaza 13 minute si are exercitii pentru coapse, fund, abdomen, brate.

Nicol, isi face treaba aparatul deja am mijlocul mai suplu si picioarele si fundul mai tari.

Jurnalule, leg magic n-am facut. Insa am facut o runda sitovitoare de tuns iarba in gradina. Asta pana am stricat masina de tuns, ca am dat peste ceva de fier si cred ca am ars motorasul. Se ocupa tata de ea acum...
Am papat prune coapte si struguri din gradina si am baut 1.5 l de apa in 2 ore. Daca repara tata masina azi, termin toata gradina de tuns. Daca nu, ori greblez iarba si-mi fac o movila mare in care sa ma trantesc diseara, ori fac curat in masina.
Micul dejun bogat mi-a dat f multa energie, sunt uimita.
M-am decis ca de acum sa pap 500 cal dimineata si cate 300 pentru celelalte mese. Adica 400 mic dejun + 100 gustare, 250 pranz, 100 gustare, 250 cina.
M-am decis bine? Ce ziceti voi?

later edit :am fost la dentist si nu a durut rau, insa n-am putut manca vreo 2 ore dupa aia si m-a apucat foamea in gradina asa se explica pranzul doar din fructe.

eu am scapat de taiat iarba in gradina, iubitul meu si-a cump tractoras care face munca asta, asa ca eu care nu am carnet de conducere, nu pot nici conduce tractorul...asa ca sunt scuzata

Exact la aceeasi concluzie cu micul dejun am ajuns si eu ras cristalin: cel mai bine e sa mananci destul de copios dimineata si dup-aia pace buna toata ziua...cred k asa e cel mai bine, nu iti mai e pofta de alte nebunii toata ziua...eu obisnuiesc sa mananc obligatoriu paine de dimineata cu ceva, altfel nu ma tine de foame...

Cand eram in Ro imi era frica de dentisti ca de cel cu cornite (asta ca sa nu ii sp pe nume)...as fi facut orice numa ca sa nu trebuiasca sa ma prezint la ei...si asa azi si maine pana am facut o gingivita care a evoluat in parodontita...aici la mine am dat peste niste dentisti super misto...mai ales tipa care se ocupa de curatarea dintilor e cea mai de treaba si mai delicata dentista pe care am intalnit-o eu vreoadata...asa ca pricep treaba cu dentistii si cat de groaznic poate fi ideea de a merge la ei

meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]