View Single Post
  #129 (permalink)  
Vechi 12 apr 2013, 10:53:53
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: "Vreau sa fiu mai slabuta intr-o luna-doua" -concurs pe termen scurt deschis oricui

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Hai ca o sa copiez raspunsul meu ca eu sunt fan inrait sport, am incercat tot ce-am prins ca programe si de curand i-am raspuns unei slabute tot despre BBL:

Eu am facut din BBL, insa eu sunt genul selectiv, care ia din programe numai ce-i place, nu le respecta intocmai. Are mai multe workout-uri, le-am ales pe cele pe care le consider eficiente - nu alea de cardio, care nu mi-au placut. Nu ma innebunesc deloc dupa Leandro, antrenorul, e un pic cam efeminat si fandosit, nici nu stiu bine cum sa-l descriu, dar ma faceam ca nu-l aud )
Programul include multe din exercitiile ce se recomanda frecvent ca fiind cele mai eficiente pentru fund, picioare, lucreaza bine zonele, vizual pare usurel, cand te apuci afli ca la multe ai nevoie de ceva flexibilitate si coordonare rapida. Mie mi-a placut pentru ca ma ajuta in sport -de altfel, cam orice program are un anumit aport si ajuta la ceva- si-l voi mai face in viitor, combinat cu alte programe.

Eu zic sa-l cauti si sa vezi cum ti se pare, conteaza sa tot cauti pana gasesti ceva ce-ti face placere.

Asa mi s-a parut si mie Leandro - dar dupa ce am facut exercitiile si m-am trezit a doua- a treia zi cu o febra majora desi eram antrenata si faceam zilnic sport - mi-am schimbat punctul de vedere.
Si cred ca merita sa si rotesti exercitiile pe care le faci.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat