View Single Post
  #13 (permalink)  
Vechi 14 oct 2012, 12:47:31
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Obsesia pentru curatenie?!

Fetelor, ma alatur si eu!Desi pana acum nu prea mi-am dat seama ca as fi obsedata de curatenieNu stiu daca e bine sau rau,dar mereu patesc asa: spre exemplu,daca vin de la serviciu, obosita si spun ca nu mai fac nimic, nimic in casa astazi, merg si ma asez comod in fotoliu si incerc sa ma relaxez.Pai pot?Nu!Incerc sa citesc o carte, incerc sa stau linsitita la un film dar simt cum ma striga vasele din chiuveta, hainele de pe scaun sau pantofii de la usa!Aspiratorul ma cheama din cutie, a striga disperat!Mai mereu vin dimineata de la serviciu si trec direct la somn, hotarata sa fac curatenia dupa ce ma trezesc dar problema e ca nu dorm,nu reusesc sa dorm,sau daca o fac ma visez facand treburile care ma asteapta in viata reala, si vb serios acumDorm cu grija, ma trezesc de 2-3 ori si ma uit la ceas, sanu cumva sa dorm prea mult si sa nu am timp sa imi fac treburile
Iubi imi spune mereu, <<"zbacanaule", mai stai locului, mai lasa-le ca le faci cand ai timp, cand esti odihnita!>> EI uite, ca eu nu pot!Deci ma alatur si eu grupului
Ma bucur sa suferim impreuna
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat