View Single Post
  #13 (permalink)  
Vechi 08 mai 2010, 19:48:50
Alandala's Avatar
Alandala Alandala este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 08 mai 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Dieta personalizata
Date: 163cm, 82kg
Mesaje: 9
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de Anca77yvb Vezi mesajul
am ajuns la concluzia ca o persoana care a slabit mult si care are astefel de problema cu greutatea va trebui mereu sa aiba grija si niciodata nu va putea manca normal si la fel ca alti, mereu va trebuie sa fii atenta , sa iti faci un stil de viata propriu, ca altfel depui dublu inapoi, iar dietele de 9-12 sau nu stiu cate zile nu au sens sincer acum ......... te bucura cantarul atunci iar apoi ............ pui la loc ....... e si logic pana la urma ......
Da, se poate spune si asa ... ca nu poate manca normal... insa ... consider ca a manca normal inseamna a manca ceea ce iti face bine si te mentine in forma ...
De aceea incerc sa tin o dieta personalizata ... renuntand la tot felul de diete de 10-15 zile... care dau rezultate "bune " pe moment ...apoi te trezesti ca ai depus dublu ... ( am slabit 5 kg si in 2 luni am pus 14 la loc cu astfel de diete )
Alandala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1753 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1236 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]