View Single Post
  #13 (permalink)  
Vechi 29 ian 2011, 00:47:03
Bianca2011's Avatar
Bianca2011 Bianca2011 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 24 ian 2011
Locaţie: Haifa, Israel
Vârsta: 50
Dieta: Rina 90 - adaptata alaptarii
Date: 160cm, 65.5kg
Mesaje: 85
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Bianca - mamica care alapteaza

Draga jurnalule,
Azi am inceput ziua bine, dar am sfarsit-o prost.....de dimineata 2 mere, la pranz supa de pui cu legume si jumatate de piept de pui fiert... iar seara vizita.... importanta... cu catel cu purcel.... si imi zic la plecare... voi gasi eu un gratar si o salata.... ajungem la ora 18.....masa fiind gata la ora 20... eu nemancata de la 14.......In acest interval am rontait niste paine prajita.........apoi vine gratarul.... miel......eu nu pun gura pe miel........ felul 2 : limba de vaca in sos tomat picant ... no way ... plus carnati de oaie........nu m-am atins.... lesinata de foame am continuat cu painea prajita si o salata de varza ce avea MAIONEZA la greu ... intr-un final descoperind intr-un colt ceva gen pui shanhai... din care am prestat 4 bucatele ... tot imi era foame .... ca sa nu mai zic ca eu apa de la robinet nu beau si in rest aveau numai sucuri... am baut ceva fara acid de grapefruit, da era plin de zahar (si acum imi sta limba pluta)....Am ocolit elegant niste pateuri, ce imi faceau cu ochiul, cu carne si ciuperci, facute in casa.. dar de nervi si de foame m-am infipt in 2 bucatele mici de desert ....a si ceva seminte de dovleac... asta e.... Nu pot spune ca am poftit la ceva anume, dar mi-a fost foame si astea erau alternativele.Acum e trecut de miezul noptii si beau apa ca o camila... ce sete mi-a fostt... trebuie sa recuperez... parca vad ca toata noaptea fac drumuri ... acolo unde si regele merge pe jos....
PS Imi e dor de apa minerala BORSEC...

Ultima dată editat de Bianca2011; 29 ian 2011 at 00:52:32.