View Single Post
  #133 (permalink)  
Vechi 01 mar 2011, 22:42:41
sandra24's Avatar
sandra24 sandra24 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 nov 2010
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: hipocalorica
Date: 164cm, 67kg
Mesaje: 657
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (I)

Citat:
Anterior postat de ramayanaa Vezi mesajul
buna fetelor
cam slabuta activitate pe aici, pe unde umblati?
azi am depasit nr de calorii permis pt prima data de cand imi tin meniul zilnic
am facut ieri o prostie, am vrut sa fac o zi fara dulce deloc...am rezistat, dar corpul meu nu e obisnuit...azi m-a luat cu tremurici...asa ca mi-am cam luat si portia pt ieri...de aia am depasit caloriile...de regula dulce mananc niste napolitane cu miere, din faina integrala, sau biscuiti integrali...deci macar sanatos...asta e, ma indrept eu...
ma consolez cu ideea ca am o meserie f solicitanta fizic si ca ard calorii la lucru...

azi mi-a povestit o pacienta despre un batran de 106 ani, super fit, care cica face gimnastica in fiecare dimineata si nu a avut in viata lui un gram peste cat trebuie...si ca la varsta asta joaca sah cu fiu-sau in fiecare zi, are grija ce si cat mananca...asta da viata!!!! a sunat ciudat, pacienta are 80 de ani, iar cel in cauza cica e nasul de botez al sotului ei (trecut si el bine de 80)...asta asa, sa va mai amuz un pic
Norocosi oameni..n-am ce zice...cu toate ca depinde mult si de stilul alimentar dobandit...
Da...vad si eu ca e cam slaba miscarea pe aici...mi-am schimbat ticker-ul singura..sper ca am facut bine...am inlocuit data de sfarsit cu 1.05....in loc de 1.03...deoarece nu am reusit ce mi-am propus...adika doar 2 din 5...poate k e mai bine asa..nu ma stresez prea tare...corpul meu deja arata mult mai bine de la sport si anume de la tae bo...celulita a inceput si ea sa dispara incet-incet...adika se mai vede foarte putin daka stau sa ma gandesc....e mai greu cu cafeaua si tigarile..din moment ce isi pun o amprenta destul de importanta asupra calitatii pielii si implicit duc la favorizarea celulitei...sa vad cum o dreg poate mai putine tigari....in rest toate bune...deja ma vad la vara cu poze...before and after....visez la corpul meu modificat in bine....see ya
sandra24, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2095 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1578 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1579 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]