View Single Post
  #1338 (permalink)  
Vechi 25 oct 2011, 09:46:58
iuanutza's Avatar
iuanutza iuanutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: M-am ingrasat ca o scrofita - 95 kg

scumpo, ai grija si cu nucile alea ca is super calorice, mananca-le in cantitate moderatata...maxim un pumn...si daca o sa mananci nuci, ai de grija sa-ti echilibrezi caloriile de la pranz si cina...si eu am papat migdale odata la vitamine si cand am vazut ca au 500 cal/100 g mi-am zis wowww...banana iar e un bun pansament pt stomacel, si exclude de tot prunele ca am vazut ca tie tot iti placeau...iara merele au aciditate...poti sa papi de ex seminte de floarea soarelui sau de bostan neprajite/nesarate ca alea is mai ok, in ceea ce priveste fructele uscate gen curmale chiar inmuiate in apa sunt si alea destul de calorice, consuma-le f moderat la f ca nucile, oricum decat curmale mai bine nuci, eu de la curmale am stagnat asa ca le-am exclus de tot...lasa curmalele si stafide pt vitamine...tu trebuie sa consumi fructe ce au putina aciditate gen banana, cea am zis mai sus, insa sa te feresti de cele cu aciditate mare gen mere, prune, portocale, lamai...nu e nimic daca te dai pe fructe uscate sau seminte, insa trebuie sa fi atenta apoi la cantitatile de la pranz si cina ca sa nu sari numarul caloriilor, bine scumpo, te-am pupat, spor la gatit, iam-iam pui pe sticla...eu azi vreau sa schimb carnea, m-am cam saturat de pui si peste...acum vad eu ce o sa-mi faca cu ochiul la servici...
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]