Subiect: Jurnal Mihai
View Single Post
  #136 (permalink)  
Vechi 13 ian 2012, 09:52:27
Dio's Avatar
Dio Dio este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt unul dintre slăbuţi!Sunt unul dintre slăbuţi!
Merite:
 
Data înregistrării: 03 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 183cm, 82kg
Mesaje: 600
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mihai

Si am reaparut dupa 6 luni de pauza. Multe s-au intamplat intre timp, mai nimic bun. Am schimbat locul de munca, dar tot in banca ma invart. Miercuri se termina preavizul la locul de munca actual si de pe 23 incep intr-o noua banca. Am reusit sa ma ingras putin, doar grasime, de 2 luni nu am mai calcat intr-o sala. Insa nu au aparut modificari tragice ale burticii.

M-am hotarat sa ma apuc de keto, in sfarsit. Stau singur si imi fa cumparaturile si mancarea (vorba vine) singur asa ca nu mai sunt interferente externe. o sa incep cu mancare simplista, doar cumparata, incercand sa gasesc solutii facile. Ulterior, daca dupa 2 saptamani o sa ma simt bine, continui si elaborez planul. In caz contrar, trec pe regim de salate

Bine v-am regasit


Meniul pe ziua de ieri. Este prost, prea putin mese, prea putine proteine, prea putine fibre. Astazi adaug si piept de pui. Diseara o sa imi cumpara ceva garnituri, brocoli sau spanac.
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:21
Smantana super cremoasa 18% grasime, Danone, 200g - 366 calorii, 5.4 proteine, 36 grasimi, - colesterol, 5 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Migdale, crude, 50g - 290 calorii, 10.5 proteine, 25.5 grasimi, 0 colesterol, 10 carbohidrati, 6 fibre, 0 sodiu, 2.5 zaharuri
Prânz, ora 14:56
Ficat de cod, 100g - 610 calorii, 4 proteine, 66 grasimi, - colesterol, 0 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Cedar Clasic, Hochland, 100g - 403 calorii, 25 proteine, 33 grasimi, - colesterol, 1 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Cina, ora 20:17
Smantana super cremoasa 18% grasime, Danone, 200g - 366 calorii, 5.4 proteine, 36 grasimi, - colesterol, 5 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Pulpa de pui cu piele, 100g - 232 calorii, 23 proteine, 15 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 2267 calorii, (mic)73.3 proteine, (mult)211.5 grasimi, 0 colesterol, (mic)21 carbohidrati, 6 fibre, 0 sodiu, 2.5 zahar
ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1770 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1770 calorii
Dio, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2730 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2213 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat