View Single Post
  #1372 (permalink)  
Vechi 16 nov 2011, 07:51:43
magdaT's Avatar
magdaT magdaT este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 05 oct 2011
Locaţie: Pitesti, Romania
Vârsta: 42
Dieta: Aspir catre un stil de viata sanatos.
Date: 168cm, 76kg
Mesaje: 134
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg (VI)

De la tae bo nu e cu siguranta pentru ca nu am facut. Vineri, sambata si duminica am facut ambele exercitii recomandate de tine, dar luni am facut numai walking (primele 2 parti) si ceva asemanator, in fine... Cand a aparut durerea a fost ca si durerea mea normala de spate si a tinut pana ieri cam pe la pranz (cu intermitente si la anumite miscari). Iar de atunci a inceput sa ma doara intreaga zona lombara si am intrat la banuieli ca ar fi si un fel de febra musculara combinata cu raceala din dotare. Drept urmare ieri am facut o mica plimbare pe jos o ora ! Aseara mi-am luat si o aspirina si mi-am facut si masaj pe spate cu un aparat. Acum am in continuare durerea de muschi sau asa ceva, dar a mai diminuat in intensitate. Deci, de maine cred ca ma apuc iar de walking at home.
magdaT, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1730 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1213 kcal/zi. Pentru a slăbi 3,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 956 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]