View Single Post
  #1380 (permalink)  
Vechi 16 nov 2011, 08:25:34
grasuta1961's Avatar
grasuta1961 grasuta1961 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Oltenita, Romania
Vârsta: 62
Date: 165cm, 82kg
Mesaje: 3.222
Aprecieri acordate: 797
Am fost apreciat(a) de 1.294 ori in 735 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg (VI)

Citat:
Anterior postat de magdaT Vezi mesajul
De la tae bo nu e cu siguranta pentru ca nu am facut. Vineri, sambata si duminica am facut ambele exercitii recomandate de tine, dar luni am facut numai walking (primele 2 parti) si ceva asemanator, in fine... Cand a aparut durerea a fost ca si durerea mea normala de spate si a tinut pana ieri cam pe la pranz (cu intermitente si la anumite miscari). Iar de atunci a inceput sa ma doara intreaga zona lombara si am intrat la banuieli ca ar fi si un fel de febra musculara combinata cu raceala din dotare. Drept urmare ieri am facut o mica plimbare pe jos o ora ! Aseara mi-am luat si o aspirina si mi-am facut si masaj pe spate cu un aparat. Acum am in continuare durerea de muschi sau asa ceva, dar a mai diminuat in intensitate. Deci, de maine cred ca ma apuc iar de walking at home.
Scumpa mea sa stii ca durerea de spate poate sa apara si daca te ridici de pe scaun.iti spun din propria experienta.Pe mine ma apucat un junghi intr-o dimineata cand mi-am imbratisat sotul cand a plecat la servici.Aviz celor care vor sa-si imbratiseze sotii,sa aiba grija.Asa ca durerea nu apare doar la miscari bruste sau la sport.
grasuta1961, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.