View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 14 apr 2012, 07:35:12
valeriaheres's Avatar
valeriaheres valeriaheres este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 18 iul 2010
Locaţie: Lupeni-Hunedoara, Romania
Vârsta: 62
Dieta: Operatie GS
Date: 170cm, 90kg
Mesaje: 1.160
Aprecieri acordate: 486
Am fost apreciat(a) de 488 ori in 288 mesaje
Smile Re: DA! Lipsa somnului duce la ingrasare!

Am citit cele scrise in legatura cu somnul! Da!!!!!!!!!! daca nu dormi suficient si nu te odihnesti, cele cu un metabolism defectuos, ca si al meu , riscam sa ne ingrasam.Cand am inceput dieta, dr. mi-a spus sa am mare grija la somn, sa-mi duc la sfarsit minim 7 ore de somn, deci undeva itre 8 si 7 ore.Totul a fost foarte bine si am avut rezultate excelente...dar din toamna am ramas la locul de munca pana mai tarziu trecand bine de ora doua sau trei noaptea...dimineata la 8 eram deja treaza...asta a dus din nou la infulecat si ingrasare...acum imi este greu sa dau jos tot ce am acumulat intr-un ritm atat de rapid..de o luna am inceput sa dorm din nou bine si parca s-a mai muiat binisor carnea pe mine, semn bun zic eu!
Asadar fetelor cele care avem probleme cu metabolismul avem nevoie obligatoriu de somn bun si miscare.
Toate cele bune si pe curand!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-40-50-ani/jurnal-valeria-heres-5796.html
Un suflet ratacit la margine de apa...!
valeriaheres, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2580 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2063 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1289 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat