Subiect: This is my song
View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 26 aug 2009, 14:25:47
iuli_ana's Avatar
iuli_ana iuli_ana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 iul 2009
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: orice
Date: 165cm, 106kg
Mesaje: 36
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: This is my song

AZi am gresit oarecum, dar nu ma simt deloc vinovata, am mancat 2 prajiturele cu gem. asta e, nu sunt perfecta.
Regimul acesta e destul de extenuant dar il tine relativ bine, mai ales ca imi place supa sau ciorba de pui. E bun si compotul, mi-am pus 1 lingura de zahar in oala.
De slabit se slabeste, sigur rezultatul final il voi vedea dupa o sapt.
Dupa ce termin acest regim, exact cat mi-am programat, o s-o iau mai usor, totusi eu vreau sa mananc si sa mai fac excese si in acelasi timp si sa ma mentin.
Nu inteleg ideea sa ajung sa am 24 ani si sa nu mananc o prajitura macar la o saptamana. adica din cate am observat fetele sunt prea obsedate de ce mananca si asta e o mare prostie, oricum nu stau acum sa discut tendinta spre anorexie si spre alte deviatii comportomentale ale alimentatie.
Regula de baza cand o faci intr-un regim, mananci ceva dulce, asta e, treci peste ea si te bucuri de ce ai mancat.
iuli_ana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2396 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1879 kcal/zi. Pentru a slăbi 8 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 330 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]