View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 11 apr 2009, 19:04:56
Luna's Avatar
Luna Luna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 167cm, 88.8kg
Mesaje: 2.211
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Smile

Citat:
Anterior postat de Roxana Vezi mesajul
Buna Luna,bine ai venit printre noi....cu timpul vei reusi sa ajungi la kg dorite,aici iti vei gasi prieteni,sfaturi,diete si retete sanatoase.Eu nu sunt adepta dietelor pentru ca nu pot tine o dieta,insa in 2 luni am slabit 8 kg mancand santos si facand putina miscare...de cand am cont aici parca imi este si mai usor sa ajung la kg dorite,pentru ca atunci cand vreau un sfat aici il gasesc,atunci cand vreau sa mi spun ce am pe suflet,fetele ma asculta si ma incurajeaza si cand simt nevoia sa mananc ceva interzis...intru pe forum la o barfa.Te asteptam si pe tine !
Poooop si bafta!
Buna, Roxana! Iti multumesc pt primire
Tuturor va multumesc si sper sa reusim impreuna.

Nici eu nu sunt adepta dietelor tip X, Y, Z pt ca pur si simplu creierul meu nu accepta ideea asta. Daca stiu ca-s la dieta, as manca ce ani de zile nu am atins
Brusc, ma lovesc poftele.
Apoi, in general astfel de diete nu duc decat la dragalasul efect yo-yo, ce, din pacate pt el , este pe lista mea neagra.

Asa ca incerc sa mananc sanatos. Nu imi iese mereu, dar continui.

La capitolul "miscare" stau mai prost, dar si acolo incerc "sa ma misc".
Partea proasta e ca nu sunt constanta. Fac 2 zile si apoi 10 zile pauza.
De aceea, m-am hotarat sa imi fac acest jurnal, sa fiu cu ochii pe .....mine
Pup si eu si ...bafta si tie, bafta tuturor!
Luna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2446 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1929 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]