Subiect: Jurnal m1rela
View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 16 ian 2012, 12:31:11
m1rela's Avatar
m1rela m1rela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Medgidia, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Mancat sanatos + miscare
Date: 165cm, 80kg
Mesaje: 4.265
Aprecieri acordate: 162
Am fost apreciat(a) de 264 ori in 184 mesaje
Smile Re: Jurnal m1rela

Fetelor,azi dimineata m-am cantarit si nu-mi venea sa cred ca am slabit 4 kg. intr-o saptamana(fara sport deocamdata).Stiu ca asa se slabeste la inceput(mai mult).De-acum o sa fie mai greu.Cu sportul m-am hotarat s-o las moale la inceput,sa mai dau jos cateva kilograme,sa ma simt mai usoara si in stare sa duc exercitiile la capat ,fara sa gafai si sa obosesc.Am tensiune arteriala si de-aici si cateva probleme cu inima(sunt boli ereditare)...si nu vreau sa-mi fac si mai rau.Singurul sport pe care-l practic aum este mersul pe jos.

Astazi am meniu de VITAMINE ,si anume:

MIC DEJUN-apa cu lamaie pe stomacul gol ,iar dupa 1/2 de ora un mar mare;
PRANZ - supa de legume + o felie de paine neagra;
GUSTARE - cateva migdale + 2 smochine uscate;
CINA - o para mare+ceai de tei cu lamaie
Iar inainte de culcare ceai de slabit ,,Naturavit''.

Pe mine lamaia in cantitati rezonabile ( de ex. o lamaie la cana de ceai mi se pare exagerat) ma ajuta foarte mult in procesul de slabire.Eu storc un sfert de lamaie la cana de ceai si pun o pastila de zaharina.Beau apa multa atat cat pot.Chiar daca nu mi-e sete ,o sorb inghititura cu inghititura (cand ma relaxez la Tv. sau calculator).Cam atat astazi .Va pup!
m1rela, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
m1rela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2222 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1705 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 931 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]