Subiect: Eu
View Single Post
  #144 (permalink)  
Vechi 30 dec 2022, 14:50:16
butterfly30's Avatar
butterfly30 butterfly30 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 12 apr 2013
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incerc sa traiesc sanatos
Date: 166cm, 68kg
Mesaje: 6.780
Aprecieri acordate: 5.352
Am fost apreciat(a) de 11.441 ori in 5.317 mesaje
Implicit Re: Eu

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Felicitari!!! Esti pe un drum foarte bun. Cum ai timp sa le faci pe toate_
, nu le fac, Lidi, nici nu știi cu câte sunt în urma.. Dar sa știi ca am învățat sa ma prețuiesc mai mult, sa îmi dedic mai mult timp mie. O chestie care m-a ajutat mai mult decât credeam a fost faptul ca am schimbat masina de spălat cu una mult mai buna și am cumpărat și uscător. Nu mai calc decât maxim o camasa pe săptămână, restul ies din uscător impecabile, la haine și uniforme nici nu mai spun. Tot timpul de întins rufe pe sarma, adunat, împăturit, călcat, se rezuma acum la aruncat în uscător și impaturit/pus pe umeraș când le scot. E de departe cel mai practic lucru pe care l-am cumpărat în ultimii ani. Dacă nu ar fi atât de scump curentul as schimba și masina de spălat vase , ca iar s-a stricat, sper sa își revină preturile la energie, ca nu vom putea supraviețui așa!
butterfly30, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
butterfly30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1353 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui butterfly30:
lidiuta (30 dec 2022), LOREDANA99 (10 ian 2023)