View Single Post
  #1460 (permalink)  
Vechi 01 apr 2013, 14:53:50
Alexida's Avatar
Alexida Alexida este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 08 iun 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Rina 90
Date: 163cm, 84kg
Mesaje: 496
Aprecieri acordate: 479
Am fost apreciat(a) de 422 ori in 332 mesaje
Implicit Re: Rina 90"s (etaj XVI)

Citat:
Anterior postat de Elise Vezi mesajul
Alexida, eu am tinut dieta asta, in anul I de facultate...am dat jos 6 kg in timpul dietei, si vreo 2 kg dupa ce am terminat-o, ca am plecat la mare si eu acolo slabeam - soare, apa, disco, etc..
Nu-ti recomand, m-am simtit f rau, eram ametita si in plus, dupa ce am terminat dieta asta, 2-3 ani nu am mai pus pe limba carne de vita...eu am avut o varianta cu vita in fiecare zi, nu pui sau miel cum vad ca ai tu, in rest era la fel...
Ulterior m-am ingrasat, dar nu rapid, oricum, eu nu pun kg repede, ci in timp...incet si sigur...
Ideea este ca nu se schimba deloc metabolismul, tot trebuie sa ai grija ce si cum mananci, dar este logic, in 13 zile organismul tau abia se dezmeticeste...
Ideea este ca daca as mai slabi vreo 6-7 kg cand termin cu Rina(mai am 2 sapt), ar fi totul rezolvat
As fi suficient de slaba incat sa pot trai linistita cu mine
Doar ca nu mai am rabdare sa mai tin 3 luni...
Alexida, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2077 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 786 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat