View Single Post
  #148 (permalink)  
Vechi 10 mar 2012, 16:32:40
LOREDANA99's Avatar
LOREDANA99 LOREDANA99 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Jurnalul fericirii... LOREDANA99

Citat:
Anterior postat de Niculae Roxana Vezi mesajul

Buna Lore,

Ma bucur ca ai ales varianta sanatoasa pentru a-ti atinge scopul....motivatie ai....optimism...gandire pozitiva...si totul va fi bine....
Hai sa alegem stilul de viata sanatos si sa renuntam definitiv la lucrurile nocive care nefac rau....
Stiu ca ai decis ca de luni sa te apuci de treaba....nu ti-as spune ca nu este bine sa incepi chiar lunea...si ca important este sa ai o alimentatie sanatoasa indiferent de ziua in care te decizi sa pui punct si de la capat....daca totusi te-ai hotarat sa fie de luni nu azi sau maine...pana atunci ar fi bine sa papi sanatos...sa fii cumintica...sa nu te culci pe-o ureche si sa spui azi este ultima zi cand pot manca ce vreau...hai sa ma umflu...nu...alegi mancarea mai sanatoasa....fara prostioare...este cel mai bine pentru tine....de ce sa adaugi inca un kg de slabit....pe langa cele pe care le mai ai de dat jos....
Vreau sa stii ca te sustin si raman langa tine pana la capat...

Multa bafta si spor sa ai!
Weekend placut in continuare!
Pup dulce!
Merci Roxiii....chiar la asta ma gandeam....ce-ar fi sa incep eu de maine...sa ma cantaresc frumusel dimineata...apropo, tu cum bei cafeaua? eu cu zaharina nu pot s-o beau, fara e cam nasol...oricum eu nu pun decat ft putin zahar, dar ma gandesc sa nu "stric" treaba....pup
__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1794 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1277 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 761 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]