View Single Post
  #149 (permalink)  
Vechi 25 feb 2013, 15:25:46
stefy2009's Avatar
stefy2009 stefy2009 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 apr 2011
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 28
Dieta: South Beach
Date: 160cm, 56.5kg
Mesaje: 337
Aprecieri acordate: 63
Am fost apreciat(a) de 119 ori in 103 mesaje
Implicit Re: Aproape am reusit!

Citat:
Anterior postat de Romyna Vezi mesajul
Da,acum am inceput sa fac si sport acasa.Mi-am luat tot felul de filmulete de pe internet.
Cand se mai incalzeste vreau sa incep sa alerg

Stefy multumesc inca o data,la tine cum sta treaba,ce dieta ai?

Eu nu tin o dieta anume ( am facut prostia asta asta-vara cu south beach, am slabit cam 7 kg , dar ameteam tot timpul , eram slabita , plus ca am avut si probleme hormonale , 6 luni fara cm..ma rog.).totusi am 17 ani , sunt in crestere , nu trebuie sa elimin ceva total din alimentatie pentru ca nu imi face bine...totusi am 55 de kg , nu sunt obeza.
In momentul de fata mananc de toate , dar incerc ca evit dulciurile ( marea mea problema ) , fainoasele , prajelile etc. Pap ce gateste mama ( supe ,ciorbe , in general mancare gatita ) . La scoala am sandwich cu piept de pui pe care mai nou il fac la cuptor ( am auzit ca la gratar , ar fi toxic) . Mananc cam multe lactate ( branzica)..o ador . Cam de 10 zile , fac si sport cate 30-40 de min zilnicsper sa reusesc sa mentin ritmul acesta cat mai mult
__________________
Jurnal Stefy
stefy2009, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1741 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1224 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 708 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]