View Single Post
  #149 (permalink)  
Vechi 20 ian 2012, 01:05:33
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg, partea I

Citat:
Anterior postat de Alina21 Vezi mesajul
Felicitari Mada!!!
Va salut fetelor!
Revin si eu cu cateva vesti; ieri am fost la ginecologie si mi-a spus dna doc. ca am ovare polichistice, ca fertilitatea e scazuta...
A vazut si analizele de sange (hormoni) si mi-a confirmat faptul ca am avut o tulburare a metabolismului, iar asta ar fi fost motivul celor 24kg in plus luate in 10 luni...
M-a intristat vestea pe care am primit-o...insa sunt sigura ca exista o solutie; optimismul, pozitivismul!
Astazi am fost la Constanta, m-am trezit la 4 dimineata si am condus dus intors, plus ca am facut si treaba altei colege cand am ajuns acolo... Cu toate astea, mi-am respectat micul dejun, iar pranzul l-am luat pe autostrada; un iaurt si un suc natural de portocale.
Cina a constat intr-un morcov ras, 2 felii de telemea vaca si 1 ou fiert...

Pe 28 ma cantaresc

Va pupic si va doresc o noapte linistita!
eu cred ca ai papat cam putin!!!

imi pare rau ca ai primit vesti nu tocmai bune de la medic! multa sanatate si bafta la slabit!!!
Citat:
Anterior postat de irinuka92 Vezi mesajul
buna seara...sunt noua pe aici....as vrea sa ma alaturi si eu grupului vostru..plin de optimism pt ca sincer...este ceea ce imi lipseste mie.optimismul si increderea in ropria persoana ca voi reusi.am de parcur un drum destul de lung avand 93 de kg dar miam impus un numar de kg de slabit rezonabil pentru inceput...as vrea sa fac pasi mici si siguri.sper ca mai sunt persoane pe aici care vor sa slabeasca pt ca am vazut deja multe care siau indeplinit visul si le felicit din toata inima iar pentru cele care incearca...doresc multa bafta si tarie de caracter.
salutare!!!
bine ai venit!!!
multa bafta la slabit!
te-ai gandit la o dieta anume?sport faci?
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]