View Single Post
  #15 (permalink)  
Vechi 09 iul 2010, 10:24:24
justbelieve's Avatar
justbelieve justbelieve este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 22 ian 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viata sanatos+Sport
Date: 158cm, 48kg
Mesaje: 4.302
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Am ajuns la mentinere - Justbelieve

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
Eu stiam ca pana in 16 ani nu e voie, dar am vb cu antrenoarea de la sala si a zis ca pana in 18 ani nu e ok sa te antrenezi cu greutati. Poti face aerobic si alte sporturi, dar nu fitness.
Am inteles.
Citat:
Anterior postat de LicuriciColorat Vezi mesajul
ce chestie
eu de la 16 ani fac sala dar oricum nu cred ca mai cresteam
si la noi la sala sunt si baieti de 12-13 ani care vin si fac exercitii cu greutati(ce parinti inconstienti),dar totusi ma gandesc ca o sa mai creasca nuh?)
Totusi la 12 ani sa se antreneze cu greutati?Chiar ca parintii sunt inconstienti.
Citat:
Anterior postat de deadcountess Vezi mesajul
Neata
Abia acum am vazut subiectul tau.

Felicitari pt faptul ca ai ajuns la greutatea dorita.

Si eu sunt tot la un fel de mentinere chiar daca targetul e un pic mai jos, pentru ca de fapt ma intereseaza niste centimetri de kilograme nu-mi pasa prea mult.

Pentru picioare cel mai bun ar fi alergatul.
Unde faci kickboxing? Nu stiu exact daca ajuta pt picioare, eu am facut multi ani thai boxing si tot am coapsele groase
Calorii..hmmm...incearca sa cresti cu 100 vezi cum merge,daca nu te ingrasi cresti cu inca 100 peste 1-2 sapt si tot asa.
Caderea parului are mai multa legatura cu lipsa unor vitamine si minerale decat cu nr. de calorii. Discuta cat mai repede cu un medic, cu cat iei masuri mai repede cu atat mai bine.
Carbohidratii sunt carbohidrati si ingrasa la fel indiferent din ce sunt luati (acelasi aport caloric). Bineinteles ca e de preferat sa-i alegi pe cei sanatosi chiar daca asta nu influenteaza direct slabirea/ingrasarea.

Sper ca nici eu nu te-am plictisit
Multumesc
Sa stii ca intr-un timp alergam,dar nici eu nu stiu de ce m-am lasat.Poate voi incepe din nou,numai sa am cu cine sa alerg.
Kickboxing fac acasa,am un filmulet mai lung de pe torrent si am vazut ca in majoritatea miscarilor se folosesc picioarele.
Voi mai manca 3-4 zile 1200 kcal apoi voi creste numarul pe parcurs.
Analizele le-am facut,mi-au iesit bune.Caderea parului cred ca are legatura cu alimentatia si stresul..Imi fac fel de fel de masti naturale,sper sa fie ceva rezultate.Oricum majoritatea persoanelor pe care le cunosc au probleme cu caderea parului in perioada asta,nu stiu care este explicatia.
Multumesc pentru sfaturi si nu,nu m-ai plictisit

Felicitari si tie daca esti la mentinere
__________________

"Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti."

Răspuns cu citat