View Single Post
  #1552 (permalink)  
Vechi 27 apr 2015, 21:50:06
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor

Citat:
Anterior postat de marilo Vezi mesajul
Salutare jurnal. Astazi a fost o zi buna . Am mancat bine si mai putin. Nu ma mai cantaresc decat lunea. Acum imi este cam foame dar incerc sa nu ma gandesc la asta. Oare cate zile, saptamani, luni sau ani as putea sa ma culc flamanda seara ? Nu cred ca asta este solutia pentru mine. Nu cred ca pot sa-mi schimb nici gusturile. Nu pot sa uit ca-mi place amandina, inghetata sau ciocolata. Pentru mine singura varianta sa mai scap de kg sau macar sa raman constant unde sunt, este un meniu mereu gandit , putin in farfurie. Ma tot gandesc la persoanele operate, Teo Trandafir, mananca extrem de putin . Nu cred ca numara caloriile. Slabeste si apoi ramane acolo. Deci concluzia mea, valabila pentru mine, este..... portii mici .
Asa cred eu. Noapte buna si maine va fi o zi mai buna.
Azi e luni
Evident ca nu potiuita ce-ti place - incearca sa faci variante mai sanatoase si mai mici ale lucrurilor care-ti plac.
Pe de alta parte portii mici - inseamna intrarea metabolismului pe program de avarie si probleme mai mari ulterioare.
Alegeri intelepte e o solutie mai buna.
Daca iti e foame - mananca un iaurt - nu iti va dauna si eventual cateva migdale. Nu poti adormi gandindu-te la mancare.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Michelina:
marilo (28 apr 2015)