View Single Post
  #1555 (permalink)  
Vechi 02 dec 2011, 11:49:26
sandural's Avatar
sandural sandural este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 16 sep 2011
Locaţie: emden, Germania
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 158cm, 76kg
Mesaje: 273
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Thumbs up Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de Fl0r3ntina Vezi mesajul
stiam k are sambure...nu stiam dk trebuie sa il curat...ms
i-am facut suc lui Mihaita a baut cateva lingurite..i-am mai dat si cu seringa...maine ii fac mar cu cereale fara gluten.
este foarte bun mango,si eu le dau alor mei,si nu stiu daca in ro se gasesc in magazin copti,aici se gasesc cruzi...trebuiesc tinuti cateva zile in dulap la intuneric si la o temperatura nu scazuta,si se coc frumos,noua nu ne lupseste din casa...cat despre curatat,e greu,intr-adevar,te umplii de zeama pe maini,dar se merita,eu dupa ce am curatat fructul si l-am bagat la stors,m-am apucat cu dintii de sambure ca mai ramasese o gramada pe el si e atat de buun si dulce,imposibil sa nu ii placa la bebel...

Citat:
Anterior postat de Fl0r3ntina Vezi mesajul
i-a luat nasa fetitei si e cu o luna mai mare....si mi-a zis soacramea sa ii iau si eu...sa ii mai diversific sucul...i l-am combinat cu mar..am luat si banane...
ti-a zis bine,numai ca ai grija,e buna banana,insa nu ii da multa,ca se constipa...si nu m-am uitat cat are bebicu tau...aici am reteta d mancarica pt bebici de la 7 luni
90 gr de morcov
40 gr cartof
30 gr de apa
10 gr d unt
20-25 gr de carnita
se fierb legumele si carnea si se face pure cu restul de ingrediente de mai sus. eu opresc 30 gr d apa din aia in care au fiert ele...


Citat:
Anterior postat de meapasarica Vezi mesajul
Raluca, iarta-ma ca te-am botezat Roxana...nu stiu ce sa zic de floarea ta, nu mi s-a intamplat vreodata...du-te la o florarie si intreaba cand iesi in oras, cu siguranta ca tantile de acolo stiu mai multe

da...pai o sa merg in romania sa intreb ca aici nu prea stiu limba,si decat sa imi dea cine stie ce altceva...merci frumos oricum

Viktor al meu e atat de marait azi de m-a terminat de la 6 de cand s-a trezit, nu ii convine nici in brate nici jos, nici cum nu vrea sa stea plange...acuma l-am pus in babysitter si maraie acolo, nu mai pot azi noapte a dormit atat de agitat si de nervos, nu stiu ce-o fi cu el...nu cred nici eu ca il mananca gingiile pentru ca ii ies dintii, desi e innebunit sa isi bage pumnii in gurace-o mai fi si asta habar nu am

hai sa aveti o zi buna
e posibil sa il manance,nu e neaparat sa ii si dea,ei cresc p interior pana sa iasa,e posibil sa il deranjeze asta,si sa il lase pana incep iar sa creasca,nu cresc intr-una cresc putin,stagneaza,incep iar,si tot asa,asta s-a intamplat fetei,baiatului ii da dintr-o data...
altceva,face caca normal?sa nu il doara burtica si sa crezi ca e de la dinti...

Citat:
Anterior postat de Gea Vezi mesajul

Sunt matusica A nascut cumnata acum dimineata un baietel de 3700g , natural.
S-a miscat foarte repede. Azi dimineata la 5 m-a sunat sa ii dau numarul de tel. al doctorului ca i s-a rupt apa si la 10 si ceva a nascut
Abia astept sa ii vad.
Sunt HAPPY
sa iti traiasca nepoteluuul,cred ca baieteii in general vor sa iasa mai repede,al meu tot asa,m-a nenorociiit cand l-am nascut de ziceai ca fac berbec,nu copilas ,la 7 m-am trezit din somn cu durere,mi s-a rupt apa cam in 10 minute,am facut dus,m-am imbracat,m-a dus adi la spital si la 10 fix mi-am vazut baiatul
Răspuns cu citat