View Single Post
  #15657 (permalink)  
Vechi 23 oct 2013, 20:58:52
dorutza's Avatar
dorutza dorutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

cand incep colicii, daca incep?

referitor la wrap si eu tot am vrut sa-mi fac unul, dar n-am mai apucat...
iar la marsupii, noi am folosit cu david de la 4 luni, dar doar tata il putea duce pe mine ma rupea de spate, preferam sa-l tin in brate daca era cazu
deocamdata pe razvi il pun in carucior(avem 2 unul cumparat si unul primit pe unul il folosim afara si unul in interior) si asa ne facem treburile prin casa, il port cu mine peste tot caci nu-l pot lasa nici o secunda singur.. David l-ar smotoci tot..

astept sa treaca cele 4 saptamani ramase si apoi ma apuc incet incet de ceva miscare ca nu mai am forta in mine, mai ales in maini e mai puternic david ca mine (din cauza saptamanilor petrecute in pat)

azi am fost toti 4 in oras.. complicata procedura cu imbracatul, cu coboratul, cu pe care il punem primul in masina, care copil il scoatem primu si pentru inceput am stat in spate intre cele 2 scaune.. noroc ca incap caci spatiul nu e prea mare..
am fost la tuns...pe David l-am tuns.. ca noroc ca a stat foarte cuminte.. si nu a plans...incruntat si suparat dar cuminte.. iar apoi a fost foarte incantat de noua freza..
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui dorutza:
Diana D (24 oct 2013), MIRUTZA (24 oct 2013), Prapadeala (23 oct 2013), rainbow (23 oct 2013), rommyna (24 oct 2013)